X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBOS: większość Polaków zadowolona z prezydentury Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 11:28
- Prezydenturę Andrzeja Dudy pozytywnie ocenia 58 proc. ankietowanych - wynika z marcowego sondażu CBOS. Negatywnie wypowiada się o niej 37 proc. Polaków. 5 proc. nie ma zdania na ten temat.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

CBOS pytał też m.in. o oceny działalności parlamentu, władz samorządowych, wojska i Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pracę Sejmu negatywnie ocenia 47 proc. badanych, 37 proc. mówi o niej dobrze, 16 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć". Senat ma 44 proc. odsetek złych ocen przy 35 proc. pozytywnych i 21 proc. "trudno powiedzieć".

74 proc. badanych pozytywnie odpowiedziało na pytanie o ocenę pracy swojego samorządu terytorialnego działającego w ich miejscowości. Negatywnych ocen było 19 proc.

andrzej duda pap 1200.jpg
Andrzej Duda blisko wygranej w I turze. Spada poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Zaufanie do służb

72 proc. ankietowanych pozytywnie odpowiedziało na pytanie o ocenę działalności wojska; jedynie 5 proc. ocenia ją negatywnie; 23 proc. ankietowanych odpowiedziało "trudno powiedzieć".

45 proc. ocen pozytywnych otrzymała działalność Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Negatywnie pracę CBA oceniło 17 proc. badanych, przy 38 proc. odpowiedzi "trudno powiedzieć".

<<CZYTAJ TAKŻE>> Wybory prezydenckie. Większość Polaków przewiduje zwycięstwo Andrzeja Dudy

Wszystkie wymienione instytucje państwa w poprzednich badaniach miały zbliżone wyniki. Jedynie 5 proc. wzrost negatywnych ocen w porównaniu z lutym odnotował Senat, a 3 proc. spadek takich negatywnych ocen - Sejm.

CBOS przeprowadziło badanie na 919 osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Wywiady bezpośrednie wspomagane komputerowo (CAPI) prowadzone były przez ankieterów od 5 do 15 marca.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Ekspert: szczerość respondentów jest niekorzystna dla kandydatki PO

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 12:56
- W przypadku sondażu dotyczącego kampanii dochodzi do głosu także ocena samej kandydatki. Tutaj respondent może sobie pozwolić na szczerość, a ta szczerość dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nie jest korzystna - stwierdził w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, komentując wynik najnowszego badania opinii społecznej dla Onetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napieralski o wyborach prezydenckich: gra idzie o to, żeby była druga tura

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 13:23
- Każdy dzień w kampanii wyborczej jest dobry, a na sondaże patrzę ze stoickim spokojem – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Napieralski, polityk Koalicji Obywatelskiej. Odniósł się w ten sposób do wyników nowego sondażu, w którym kampanię wyborczą Małgorzaty Kidawy Błońskiej jako dobrą oceniło 6 proc. wyborców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda wygrywa w drugiej turze wyborów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 21:00
Z sondażu przeprowadzonego przez Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że w hipotetycznej drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda wygrywa ze wszystkimi kontrkandydatami.
rozwiń zwiń