X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Król wnuczkowej mafii" trafi do aresztu. Jest decyzja sądu w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 16:21
Sąd Okręgowy w Poznaniu aresztował tymczasowo na sześc miesięcy Arkadiusza Ł. ps. Hoss,"króla wnuczkowej mafii". O zastosowanie takiego środka wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Zakład karny - zdj. ilustracyjne
Zakład karny - zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Wniosek o areszt trafił do sądu w piątek 20 marca. Dotyczył zastosowania tzw. aresztu międzyinstancyjnego w związku z wyrokiem, który wobec "Hossa" został orzeczony we wrześniu ubiegłego roku.

hoss 1200 pap.jpg
Poznań: "król mafii wnuczkowej" Arkadiusz Ł. skazany na 7 lat więzienia

Prawomocna kara wobec "Hossa"

- We wrześniu w sprawie "Hossa" została orzeczona nieprawomocnie kara 7 lat pozbawienia wolności, czyli kara surowa. Obecnie jest rozpoznawana apelacja. Sposób jej rozpoznania będzie miał bezpośrednie przełożenie na postępowanie, które zostało umorzone w ubiegłym tygodniu – wyjaśniła prokurator Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Żeby zabezpieczyć wykonanie kary, prokurator wniósł o zastosowanie międzyinstancyjnego aresztu tymczasowego, uzasadniając wniosek wysokim prawdopodobieństwem prawomocnego orzeczenia kary 7 lat pozbawienia wolności, a także uzasadnioną obawą, że oskarżony będzie uciekał, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości – dodała prok. Chyr.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Proces "króla mafii wnuczkowej" się nie rozpoczął. Arkadiusz Ł. ps. "Hoss" źle się poczuł w sądzie

Prokurator przypomniała, że "Hoss" zachowywał się w opisany sposób "na gruncie sprawy, która została właśnie umorzona".

Przesłanki do aresztowania

- Sąd Okręgowy w Poznaniu uwzględnił wniosek. Zgodził się, że to, jak się oskarżony zachowuje w kontaktach z organami ścigania, jest przesłanką do zastosowania tymczasowego aresztowania. Areszt został zastosowany na okres sześciu miesięcy - dodała.

Decyzja poznańskiego sądu jest podstawą do zatrzymania Arkadiusza Ł.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narazili Skarb Państwa na ogromną stratę. Akcja CBŚP i prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 07:38
Policjanci z CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymali osiem osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem VAT w obrocie olejem rzepakowym, kawą i artykułami chemicznymi - poinformowała Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Półmilionowe poręczenie. Agent Tomek opuścił areszt

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 16:19
Tomasz K., znany jako Agent Tomek, b. poseł PiS i b. agent CBA, wyszedł w piątek z aresztu, w którym przebywał ponad trzy tygodnie. Mężczyzna jest podejrzany w śledztwie dotyczącym działalności stowarzyszenia Helper. Musiał wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 500 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wódka i spirytus z przestępstw pomogą w walce z koronawirusem. To 430 tys. litrów płynu do dezynfekcji

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 10:20
Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na środki dezynfekcyjne prokuratura razem z KAS od środy przekazała instytucjom państwowym prawie 5 tys. litrów alkoholu etylowego zabezpieczonego w toku prowadzonych postępowań karnych - poinformowała w piątek rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
rozwiń zwiń