X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Strażacy pomagają w walce z koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmierzyli temperaturę u ponad 14,5 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 09:09
Ostatniej doby strażacy działający w 46 granicznych punktach kontrolnych zmierzyli temperaturę u ponad 14,5 tys. osób - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.
Strażacy mierzą temperaturę podróżnym. Zdjęcie z 10 marca br.
Strażacy mierzą temperaturę podróżnym. Zdjęcie z 10 marca br.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Jak przekazał rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, ostatniej doby w działaniach prowadzonych w 46 punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju brało udział 296 strażaków PSP. Funkcjonariusze, wspierając inne służby, zmierzyli temperaturę ciała u 14587 podróżnych.


sasin jacek_1213 1200.jpg
Jacek Sasin: liczymy na sprawny proces legislacyjny ws. "tarczy antykryzysowej"

Rzecznik dodał, że od 9 marca ponad 4 tys. strażaków w 65 punktach granicznych skontrolowało temperaturę ciała u 430 tys. podróżnych. Zaznaczył również, że przy wybranych szpitalach funkcjonuje 155 polowych izb przyjęć, w których ostatniej doby służbę pełniło 265 strażaków.

Pomoc dla osób objętych kwarantanną

- Poza tymi działaniami strażacy brali udział w 62 zdarzeniach związanych ze zwalczaniem koronawirusa. Głównie było to dowożenie osobom objętym kwarantanną pakietów żywnościowych i dystrybucja środków ochrony oraz środków dezynfekcyjnych - powiedział st. kpt. Krzysztof Batorski.

W działanie punktów kontrolnych na granicach kraju zaangażowane są służby medyczne, straż graniczna, straż pożarna, policja, ITD (Inspekcja Transportu Drogowego), Krajowa Administracja Skarbowa oraz wojsko.

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. 

PAP/agkm


Jak się chronić przed koronawirusem (PAP) Jak się chronić przed koronawirusem (PAP)

  

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan epidemii w Polsce. Wyjaśniamy punkt po punkcie, co to oznacza

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 20:15
- Wprowadzamy dzisiaj stan epidemii, który daje nowe prerogatywy, ale też nakłada na nas nowe obowiązki - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej. Zobacz, co to oznacza i co się zmieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacja "Kwarantanna domowa" – najpierw SMS, później aktywacja

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 10:00
Jeśli jesteście objęci kwarantanną poczekajcie na SMS - dopiero po jego otrzymaniu, uaktywnicie aplikację – apeluje resort cyfryzacji. Z aplikacji korzysta już ponad tysiąc osób. W czwartek wieczorem rozpoczęło się udostępnianie aplikacji "Kwarantanna domowa". Odbywa się to etapami, ponieważ tak samo zasilana jest baza osób objętych kwarantanną
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: Polacy powracający z zagranicy i objęci kwarantanną dostaną zasiłek chorobowy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 14:30
Osoby objęte obowiązkową kwarantanną po przekroczeniu granicy, mogą ubiegać się o świadczenia chorobowe - poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Aby je uzyskać należy złożyć specjalne oświadczenie - w terminie trzech dni roboczych od dnia zakończenia kwarantanny.
rozwiń zwiń