X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Odporna wiosna". Terytorialsi wspierają samorządy w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 04:20
Oddawanie krwi, wsparcie samorządów i służb epidemiologicznych oraz pomoc ośrodkom socjalnym w dostarczaniu leków i żywności. To kolejne inicjatywy, które realizuje wojsko w ramach walki z epidemią koronawirusa.
Audio
  • Marek Pietrzak o dostarczaniu żywności i leków potrzebującym (IAR)
  • Wojciech Mundt: podchorążowie AMW wzięli udział w dwóch zbiórkach krwi, w trakcie których oddali ponad 28 litrów krwi (IAR)
Wojska Obrony Terytorialnej wspierają m.in. działania Straży Granicznej
Wojska Obrony Terytorialnej wspierają m.in. działania Straży GranicznejFoto: terytorialsi.wp.mil.pl

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczynają akcję "Odporna wiosna", która ma wspierać samorządy. W ramach pomocy żołnierze dostarczają żywność i leki seniorom - mówi podpułkownik Marek Pietrzak z dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.


Wsparcie żołnierzy jest możliwe dzięki porozumieniom zawieranym z ośrodkami pomocy społecznej oraz z diecezjalnymi ośrodkami Caritas Polska.

Czytaj więcej
wojsko granica east news 1200.jpg
Szef MON: ponad 4 tys. żołnierzy na froncie walki z koronawirusem

Zbiórki krwi

Żołnierze kontynuują również wsparcie regionalnych centrów krwiodawstwa. Instytucje te przez rozwój epidemii koronawirusa notują odpływ osób, które wcześniej oddawały honorowo krew.

Do akcji włączyli się między innymi podchorążowie szkół wojskowych - mówi komandor porucznik Wojciech Mundt z Akademii Marynarki Wojennej. Podchorążowie akademii wzięli udział w dwóch zbiórkach krwi, w trakcie których oddali ponad 28 litrów krwi. W najbliższym czasie odbędą się kolejne tego typu akcje.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szef MON: podchorążowie oddali prawie 95 litrów krwi

Krew oddają również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. W ubiegłym tygodniu wspierali między innymi Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Radomiu i Płocku. Dziś pojawią się w warszawskiej placówce.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MON: armia nieustannie angażuje się w walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 21:59
Żołnierze WOT dostarczali m.in. maseczki, kombinezony i respiratory do świętokrzyskich szpitali - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. - Wojsko Polskie nieustannie angażuje się w walkę z koronawirusem - podkreślił na Twitterze.
rozwiń zwiń