X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komendant Główny Policji: zdecydowana większość przestrzega zasad kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 22:03
Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk ocenił, że Polacy w większości zdają egzamin z zachowania się w czasie epidemii koronawirusa. W sumie w Polsce stwierdzono 536 zakażeń, pięć osób zmarło.
Jarosław Szymczyk
Jarosław SzymczykFoto: Policja/M. Krupa KGP

Jarosław Szymczyk powiedział w TVP Info, że zdecydowana większość osób przebywających na kwarantannie przestrzega jej zasad i pokazuje wielkie zdyscyplinowanie. Jak podkreślił, z niemal 55 tysięcy kontrolowanych minionej doby przez policję osób, 300 nie stosowało się do obowiązku kwarantanny. To zaledwie 0,5 procent wszystkich nią objętych.

oz 1200.jpg
W sobotę ponad 100 potwierdzonych zakażeń w Polsce. Nowe dane resortu zdrowia

- Będziemy bardzo intensywnie pracować, aby te pół procent również dyscyplinować i zapewniam, że będziemy niezwykle konsekwentni - mówił Komendant Główny Policji.

Komunikat dla młodzieży

Jarosław Szymczyk przestrzegał także młodzież przed zbieraniem się w różnych miejscach.
Jak stwierdził, pełniący służbę w terenie policjanci nie mają instrumentów prawnych, by nakazać młodym osobom rozejście się, jeśli ich grupa liczy mniej niż 50 osób. Otrzymali jednak specjalne instrukcje, dotyczące nakłaniania ich do tego.

Komendant Główny powiedział, że policja opracowała metodę ostrzegania młodych ludzi przed gromadzeniem się. W tym celu powstał specjalny komunikat, który będzie odtwarzany z zamontowanych w radiowozach urządzeń nagłaśniających. Mundurowi będą apelowali do młodych, by rozeszli się do domu i nie stwarzali zagrożenia swoją nieodpowiedzialną postawą.

1200_Morawiecki_TT.jpg
Prawie 70 proc. Polaków pozytywnie ocenia "tarczę antykryzysową"

Dodatkowe zadania

Gen. Szymczyk poinformował w TVP Info, że zasady działania policji nie zmieniły się w związku z ogłoszeniem stanu epidemii. Policja ma jednak obecnie dodatkowe zadania. Ze względu na zamknięcie granic wielu policjantów zostało skierowanych do wsparcia Straży Granicznej.

Obecnie 400 funkcjonariuszy przebywa w kwarantannie, w związku z wykonywaniem zadań służbowych. Jak zauważył komendant, policjanci muszą stykać się z osobami chorymi na koronawirusa w ramach wykonywania swoich zdań.

Pandemia koronawirusa

W związku z pandemią koronawirusa hospitalizowanych jest obecnie w Polsce 1047 osób. Liczba objętych kwarantanną wynosi 54 tysiące 814, a liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju wynosi 74 tysiące 106.

Ponadto 56 tysięcy 623 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uciekła z dwutygodniowej kwarantanny. Tłumaczyła policji, że jest... wegetarianką

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 14:05
Do jednego z poznańskich komisariatów w środę zgłosiła się kobieta, która uciekła z dwutygodniowej kwarantanny w Słubicach (woj. lubuskie). Tłumaczyła funkcjonariuszom, że jest wegetarianką, a w miejscu odizolowania podano jej do jedzenia mięso.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pacjent zakażony koronawirusem uciekł z kwarantanny. Trafił do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 14:53
54-letni mężczyzna, który uciekł ze zgierskiego szpitala trafił do aresztu. Wcześniej usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna jest zakażony koronawirusem.
rozwiń zwiń