X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kurator mazowiecki apeluje: nie można przeciążać uczniów nauką

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 12:40
Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska w reakcji na interwencje rodziców uczniów, dotyczące sposobu realizacji przez szkoły zdalnego nauczania zwróciła się do dyrektorów szkół, aby osobiście koordynowali zakres zadań, poleceń itp. przekazywanych uczniom przez nauczycieli.
Mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska podczas konferencji prasowej z udziałem ministrów Dariusza Piontkowskiego i Marzeny Machałek; Zdjęcie ilustracyjne
Mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska podczas konferencji prasowej z udziałem ministrów Dariusza Piontkowskiego i Marzeny Machałek; Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Tomasz Gzell

nauka 2.jpg
Zdalne lekcje już ruszyły. MEN uruchomiło specjalny serwis dla nauczycieli i uczniów

"Proszę w szczególności o zwrócenie uwagi na to, aby zdalne zadawanie zadań odbywało się z zachowaniem właściwej higieny pracy umysłowej uczniów w domu. Niedopuszczalne są sytuacje nadmiernego obciążania uczniów zadaniami przekazywanymi przez poszczególnych nauczycieli przedmiotów" - napisała.

Zwróciła uwagę, że przy opracowywaniu informacji dla rodziców o organizacji warunków do nauki w domu oraz przy przekazywaniu zadań nauczyciele brali pod uwagę "fakt wykonywania przez rodziców obowiązków służbowych w pracy świadczonej poza domem i pracy zdalnej, który wpływa na ograniczenie czasu sprawowania nadzoru nad dzieckiem w domu i przekłada się na możliwy zakres zaangażowania rodzica w proces edukacji dziecka".

Ograniczenia w dostępie do internetu

dziecko internet 1200.jpg
Specjalne pasmo edukacyjne dla uczniów i nauczycieli. Sprawdź co, gdzie i o której?

Zaleciła, aby nauczyciele mieli na uwadze "możliwość dostępu ucznia do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu w warunkach domowych, różne warunki lokalowe i wielodzietność rodziny, które mogą wpływać na specyfikę nauki dziecka w domu". Zaleciła także, aby w każdej szkole uruchomiono telefoniczną linię informacyjną dla rodziców.

W większości szkół w Warszawie nauczyciele przekazują zadania uczniom oraz otrzymują odpowiedzi za pomocą dziennika elektronicznego Librus.

Zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach zawieszono do 25 marca.

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy trzeba będzie przesunąć terminy egzaminów? Dyrektor CKE odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 14:55
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik nie wyklucza przesunięcia terminów egzaminów. Jak powiedział na antenie Polskiego Radia 24, jeżeli przerwa w szkole będzie przedłużona dalej niż do Świat Wielkanocnych, to trzeba będzie zmienić termin egzaminów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji: być może będzie trzeba rozważyć kwestię mandatów dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 09:00
- To sprawa do przedyskutowania, w porozumieniu z MSWiA zastanowimy się nad tego typu rozwiązaniami - odpowiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, na pytanie o możliwość wprowadzenia mandatów dla rodziców, którzy nie sprawują odpowiedniej opieki nad swoimi dziećmi.
rozwiń zwiń