X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Poprawa sytuacji na polskich granicach. Odprawy na bieżąco i mniejsze korki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 08:05
Na bieżąco odprawiane są samochody na dolnośląskich przejściach granicznych z Niemcami i Czechami. Jeszcze w czwartek, szczególnie po niemieckiej stronie przy przejściu w Jędrzychowicach na A4, tworzyły się tam duże korki.
Kolejka na przejściu granicznym w Kołbaskowie
Kolejka na przejściu granicznym w KołbaskowieFoto: PAP/Marcin Bielecki

Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w piątek rano na stronie internetowej o aktualnej sytuacji na przejściach granicznych z Czechami i Niemcami.

Auta wjeżdżające z Niemiec do Polski w Jędrzychowicach odprawiane są na bieżąco - zarówno ciężarówki, jak i auta osobowe. Na bieżąco odbywa się również ruch w Zgorzelcu, gdzie mogą przekraczać granicę auta do 7,5 tony.

Czytaj więcej
ganica 1200 pap.jpg
Bruksela zajmie się korkami na polskich granicach. Będzie wideokonferencja ministrów UE

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kolejki na granicy z Litwą rozładowane. Mniejszy ruch na przejściach

W Olszynie kierowcy również odprawiani są na bieżąco. Nie ma kolejek także w Świecku, gdzie odprawiane są ciężarówki. Auta osobowe z tego przejścia kierowane są do Słubic i tam też nie trzeba stać w korku. W Kostrzynie nad Odrą na bieżąco obsługiwany jest ruch aut do 7,5 tony.

Ruch z Czech w Kudowie Słonem, Lubawce i Jakuszyce odbywa się także bez kolejek.

Zamknięty ruch dla cudzoziemców

W niedzielę o północy wprowadzono ograniczenia przy wjeździe cudzoziemców do Polski. Wjechać mogą wyłącznie ci, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP lub pozostają pod stałą opieką obywateli RP.

Wracający do kraju Polacy muszą poddać się kwarantannie. Wyjątkiem są osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim oraz kierowcy transportu kołowego - np. autobusów i busów. Te osoby nie są kierowane na kwarantannę. 

jp

Czytaj także

Wojsko pomoże w kontroli granic. Wsparcie dla policji i służb sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:37
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał decyzję, która umożliwi Wojsku Polskiemu udzielanie policji pomocy w patrolach na przejściach granicznych oraz w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny. Ma to być kolejny element wsparcia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela zajmie się korkami na polskich granicach. Będzie wideokonferencja ministrów UE

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 07:45
Dziś ma być zorganizowana wideokonferencja unijnych ministrów do spraw rynku wewnętrznego na temat korków na granicach. Polska poinformowała Komisję Europejską, że sytuacja się poprawia. Z dokumentem zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń