X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bruksela zajmie się korkami na polskich granicach. Będzie wideokonferencja ministrów UE

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 07:45
Dziś ma być zorganizowana wideokonferencja unijnych ministrów do spraw rynku wewnętrznego na temat korków na granicach. Polska poinformowała Komisję Europejską, że sytuacja się poprawia. Z dokumentem zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • Wideokonferencja ministrów UE nt. korków na granicach. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Kolejka ciężarówek na polsko-niemieckiej granicy w Kołbaskowie
Kolejka ciężarówek na polsko-niemieckiej granicy w KołbaskowieFoto: PAP/Marcin Bielecki

W związku z koronawirusem grupa kilku krajów ze strefy Schengen, w tym Polska, opuściła szlabany graniczne. Na polsko-niemieckiej granicy utworzyły się wielokilometrowe korki.

Komisarz do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton uznał, że to sprawa pilna i dlatego zorganizował wideokonferencję. Komisja kilkakrotnie apelowała o stworzenie zielonych, priorytetowych pasów dla ciężarówek, by nie utrudniać przewozu towarów.

Skrócony czas oczekiwania na wjazd

Polska, która skupiła na sobie krytykę kilku krajów, w tym państw bałtyckich, bo ich obywatele utknęli na granicy, poinformowała Komisję, że sytuacja się poprawia i że na większości z 42 przejść granicznych ruch przebiega sprawnie.

Czytaj więcej
orlen-1200.jpg
"Rozdano już ponad 25 ton żywności". PKN Orlen pomaga kierowcom na granicach

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kolejki na granicy z Litwą rozładowane. Mniejszy ruch na przejściach

Polskie władze poinformowały, że skierowano na przejścia dodatkowych funkcjonariuszy służby granicznej i policji, oraz że wyznaczono specjalne pasy, by umożliwić przepływ towarów. Napisały też, że na granicy z Niemcami czas oczekiwania na przejazd skrócił się z kilkudziesięciu godzin do kilku.

W informacji przesłanej Komisji jest też mowa o zorganizowanych 10 konwojach dla obywateli Litwy, Łotwy i Estonii oraz uruchomionych połączeniach kolejowych do Kowna. Polska zaproponowała też promy do Kłajpedy.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MSWiA walczy z koronawirusem. Resort publikuje statystyki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 20:39
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje o działaniach podległych mu służb, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się w kraju koronawirusa. Jak podał resort, funkcjonariusze Straży Granicznej w poniedziałek odprawili łącznie 36,9 tys. osób wjeżdżających do Polski z Niemiec, Litwy, Czech i Słowacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojsko pomoże w kontroli granic. Wsparcie dla policji i służb sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:37
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał decyzję, która umożliwi Wojsku Polskiemu udzielanie policji pomocy w patrolach na przejściach granicznych oraz w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny. Ma to być kolejny element wsparcia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.
rozwiń zwiń