X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Analizy i wsparcie dla rządu. Służby specjalne pomagają w walce z SARS-CoV-2

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 12:35
Służby specjalne włączają się w działania administracji rządowej, mające na celu zatrzymanie epidemii koronawirusa - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Jak dodał, służby monitorują też aktywność obcych służb.
Premier Mateusz Morawieck i ministers koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński
Premier Mateusz Morawieck i ministers koordynator ds. służb specjalnych Mariusz KamińskiFoto: PAP/Rafał Guz

Służby nadzorowane przez ministra koordynatora służb specjalnych włączają się aktywnie w działania administracji rządowej, mające na celu zatrzymanie epidemii koronawirusa; podejmują szereg działań związanych z bieżącą sytuacją w Polsce i na świecie - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych w komunikacie.

koronawirus pap 123 1200.jpg
18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w sumie ponad 300. Pięć osób zmarło

Żaryn wyjaśnił, że chodzi m.in. o zbieranie i analizowanie informacji dotyczących pandemii koronawirusa, w tym doniesień z krajów dotkniętych epidemią. - Specjalny biuletyn tematyczny opracowywany przez służby jest kierowany do najważniejszych osób w państwie - podkreślił.

Szereg analiz, wytyczne dla szpitali

Rzecznik zaznaczył, że w ostatnim czasie służby "bardzo intensywnie" współpracują z Ministerstwem Zdrowia, "zasilając resort w wiedzę niezbędną do podejmowania działań mających na celu zatrzymanie epidemii". Dodał, że służby specjalne przygotowują "szereg opracowań, w tym analizy średnio- i długoterminowe, dotyczące możliwego rozwoju sytuacji".

W komunikacie czytamy także, że służby "monitorują aktywność obcych służb oraz sprawdzają, czy obecny kryzys jest przez nie wykorzystywany". Ponadto monitoringiem objęte są "działania o charakterze dezinformacyjnym podejmowane w ostatnich dniach".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Nie dajmy się zwieść fałszywym wiadomościom". Premier apeluje ws. koronawirusa

Żaryn wskazał też na działania "na rzecz cyberbezpieczeństwa". - Przygotowano wytyczne m.in. dla szpitali mających kluczowe znaczenie dla walki z koronawirusem - przekazał w komunikacie.

Stały kontakt z partnerami

Zapewnił, że funkcjonariusze polskich służb specjalnych są "w stałym kontakcie z partnerami zagranicznymi, wymieniając się na bieżąco ustaleniami".

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Orędzie Merkel, Izrael zakazuje wjazdu cudzoziemcom. Koronawirus na świecie

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski ocenił w "Gazecie Polskiej Codziennie", że "bardzo poważnym problemem" jest m.in. aktywność rosyjskich trolli w internecie. - Obecnie, w czasie zagrożenia koronawirusem, rzetelna informacja jest absolutną podstawą spokojnych działań nie tylko naszych, jako rządu, lecz także całego społeczeństwa. Rosyjska dezinformacja uaktywnia się właśnie w takim okresie. Wszystko po to, aby pogłębić kryzys i wywołać chaos - ostrzegał. 


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruda Śląska: zorganizowali dyskotekę pomimo kwarantanny. Grozi im do 8 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 16:22
Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób mogą odpowiedzieć właściciele lokalu w Rudzie Śląskiej, w którym w miniony weekend - mimo obowiązującego w całym kraju zakazu - zorganizowano dyskotekę. Bawiło się na niej 25 gości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort zdrowia: w ciągu doby wykonano 1600 testów na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 11:52
W sumie od początku epidemii przebadano 9515 próbek - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojsko pomoże w kontroli granic. Wsparcie dla policji i służb sanitarnych

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:37
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał decyzję, która umożliwi Wojsku Polskiemu udzielanie policji pomocy w patrolach na przejściach granicznych oraz w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny. Ma to być kolejny element wsparcia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.
rozwiń zwiń