X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Konkretna pomoc od Polaków". Transport domów modułowych ruszył do Syrii

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 11:47
Dzięki ogólnopolskiej zbiórce Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zebrało środki na 52 domy dla najbardziej potrzebujących rodzin w północno-zachodniej Syrii. Rano transport domów wyruszył z magazynu w Gdańsku.
Audio
  • Prezes Fundacji PCPM dr Wojciech Wilk: domy zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców w północno-zachodniej części Syrii (IAR)
Domy modułowe w częściach, przygotowane do transportu
Domy modułowe w częściach, przygotowane do transportuFoto: PCPM/ PR

Na pogranicze turecko-syryjskie transport dotrze w ciągu 5-8 dni, by następnie przejść przez jedno z dwóch przejść granicznych pozostających pod nadzorem ONZ - Bab El Hawa w Syrii.

663_Syria_IAR.jpg
Tymczasowe domy dla kilkuset osób. Polska organizacja pomaga uchodźcom w Syrii

PCPM przypomniał, że w ciągu trzech miesięcy populacja w północno-zachodniej części Syrii wzrosła do 4 milionów. Blisko 80 procent z nich to kobiety i dzieci.

Większe bezpieczeństwo dla kobiet z dziećmi

- W domach modułowych, w przeciwieństwie do namiotu, są drzwi zamykane na kłódkę. To większe bezpieczeństwo dla kobiet i rodzin, które doświadczyły przemocy. I solidny dach nad głową dla rodzin, których domy zostały zniszczone w bombardowaniu - wyjaśnił prezes Fundacji PCPM dr Wojciech Wilk. Dodał, że wybór obozów, w których domy będą budowane, zostanie dokonany w koordynacji z ONZ. - To jest konkretna pomoc od Polaków - podkreślił dr Wojciech Wilk. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Pomogliście nam przetrwać". Syryjscy chrześcijanie dziękują Polakom

Rzecznik Fundacji PCPM Aleksandra Rutkowska podkreśliła, że pomoc dla 52 rodzin, które dotychczas koczowały pod gołym niebem, była niezbędna. - Sytuacja humanitarna z dnia na dzień jest gorsza, dlatego kontynuujemy akcję, by kolejne rodziny dostały szansę na bezpieczny dom - zapewniła.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej kontynuuje zbiórkę na kolejne schronienia dla syryjskich rodzin. Dostępna jest ona pod adresem: pcpm.org.pl/pomoc.


mbl

Czytaj także

Abp Marek Jędraszewski ogłosił zbiórkę na rzecz sierot w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 17:06
Abp Marek Jędraszewski zwrócił się do wiernych Archidiecezji Krakowskiej z prośbą o zbiórkę pieniędzy na rzecz grupy około sześciuset sierot, które znajdują się pod opieką arcybiskupa grecko-katolickiego Jean-Abdo Arbacha w Homs w Syrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma logistyki medycznej, leków". Polska Misja Medyczna apeluje o pomoc dla Syrii

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 05:50
Polska Misja Medyczna zachęca, by pomóc Syryjczykom w prowincji Idlib. To właśnie tam toczą się teraz ciężkie walki pomiędzy syryjskim i rosyjskim wojskiem a wspomaganą przez Turcję zbrojną opozycją i islamistami. Z domów uciekło już milion osób, które koczują w dramatycznych warunkach.
rozwiń zwiń