X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Studia w czasach pandemii. Polskie uczelnie wprowadzają nauczanie zdalne

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 11:14
Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Maksymowicz powiedział, że wiele polskich uczeni wyższych wprowadza systemy kształcenia zdalnego. Ma to pozwolić studentom na kontynuowanie nauki w czasie kiedy zajęcia zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pexels.com

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że większość polskich uczelni jest już wyposażona w platformy e-learningowe.

- Te działania uczelnie, które mają ogromną samodzielność w Polsce, podejmują wedle wytycznych. Głównie polega to na tym, żeby kontynuować kształcenie za pomocą zdalnych metod - mówił wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

uczelnia_ok.jpg
Uczelnie zawieszą opłaty za studia? Jest komunikat resortu nauki

Pomoc studentów

Wiceminister Wojciech Maksymowicz dodał, że cieszy go odzew studentów ostatnich lat medycyny na apele o pomoc w walce z epidemią koronawirusa.

- Kilkuset studentów już pomaga, głównie Sanepidom, w takich żmudnych i czasami nudnych zajęciach. To nie jest działanie bezpośrednie wśród chorych, tylko przez telefon, wypytywanie się, pomoc, infolinie, które są kompletnie zatłoczone. Dziękowano już za tę inicjatywę i dziękowano studentom za ofiarność - stwierdził wiceminister.

Pakiet pomocy przedsiębiorcom

Wojciech Maksymowicz. Zapowiedział on, że pakiet pomocy przedsiębiorcom obejmie także uczelnie prywatne, które mogą ucierpieć finansowo.

Zamknięcie szkół wyższych jest jednym z elementów działań rządu mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Do tej pory zarażonych patogenem z Chin jest 246 osób. Pięciu pacjentów zmarło.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji: nauczycielom pracującym zdalnie należy się pełne wynagrodzenie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:50
- Nauczycielom, którzy będą wykonywali pracę zdalnie, należy się pełne wynagrodzenie. Jeżeli będzie to tylko gotowość do pracy, będzie im się należało zasadnicze wynagrodzenie - poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń