X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jeszcze więcej polskiej muzyki w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 15:20
Polskie Radio nadaje na swoich antenach jeszcze więcej polskiej muzyki. W zmienionych dla słuchaczy ramówkach pojawiły się nie tylko nowe audycje informacyjne, edukacyjne i poradnicze, czy słuchowiska dla najmłodszych ale także nowe audycje muzyczne prezentujące twórczość naszych autorów i wykonawców. W ten sposób Polskie Radio wspiera polskich twórców w czasie, gdy zostały odwołane koncerty.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

PTR_663_364.jpg
Polskie Radio. Jedna z najważniejszych instytucji odrodzonej Polski

Radiowa Trójka nadaje głównie polskie piosenki. Antena, zdominowana przez specjalne audycje informacyjne i poradnikowe także zwiększyła udział polskiej muzyki. Pomysłów nie brakuje. W Trójce pojawiła się piosenka - apel o pozostanie w domach, do której słowa napisał trójkowy dziennikarz Kuba Strzyczkowski, a muzykę legenda gitary - Dariusz Kozakiewicz z Perfectu. Trójka także planuje powtórki archiwalnych koncertów, podobnie jak cyfrowa Czwórka.

W Jedynce więcej jest audycji autorskich, które poświęcone są wyłącznie polskiej muzyce rozrywkowej. Planowane są powtórzenia ubiegłorocznych koncertów zagranych w ramach Festiwalu Lata z Radiem oraz wydarzeń muzycznych ze Studia im. Witolda Lutosławskiego, w tym organizowanych w cyklu To, co najpiękniejsze.

- Jedynka zawsze prezentowała polską muzykę rozrywkową. Gościliśmy w studiu autorów, kompozytorów i wykonawców. Omawialiśmy premiery i zapraszaliśmy na wydarzenia. Dzisiaj, gdy odwołane są koncerty i festiwale chcemy na antenie dać słuchaczom przyjemność kontaktu z polską muzyką, a twórcom umożliwić podtrzymanie kontaktu z publicznością – zapowiada szef Jedynki Marcin Kusy.

Koncerty polskich wykonawców z Archiwum Polskiego Radia wzbogacają także ofertę Dwójki. Wyemituje ona zarejestrowane występy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, Orkiestry Sinfonia Varsovia, Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jubileusz Polskiego Radia. 90 lat temu uruchomiono Polskie Radio Lwów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 06:52
90 lat temu, 15 stycznia 1930 r., rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Lwów – piąta regionalna rozgłośnia Polskiego Radia. Wiele programów i wielu twórców tej instytucji przeszło do historii polskiej kultury popularnej. W 2020 roku Polskie Radio obchodzi jubileusz 95-lecia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio. Jedna z najważniejszych instytucji odrodzonej Polski

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 22:00
Zrodziło się z marzeń włoskiego konstruktora Guglielma Marconiego. Nazwane początkowo telegrafem bez drutu, w Polsce zaczęło nadawać 1 lutego 1925 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryderyki 2020: nominowane płyty Polskiego Radia, w tym nagrania radiowych orkiestr

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 13:50
Płyty wydane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia i nagrane z udziałem trzech orkiestr radiowych mają szansę na Fryderyki w muzyce poważnej. Laureatów nagród Akademii Fonograficznej w 10 kategoriach poznamy wieczorem w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
rozwiń zwiń