X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Katastrofa w Szczyrku. Jest decyzja prokuratury ws. krótszych aresztów podejrzanych

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:48
Jak podała bielska prokuratura, nie zostanie złożone zażalenie na zastosowane przez sąd krótsze (niż domagali się śledczy) areszty dla dwóch z trzech podejrzanych o przyczynienie się w grudniu ub.r. do wybuchu gazu w Szczyrku.
Służby na miejscu katastrofy w Szczyrku. Wybuch gazu zniszczył całkowicie trzykondygnacyjny dom. W gruzach znaleziono ciała ośmiu osób
Służby na miejscu katastrofy w Szczyrku. Wybuch gazu zniszczył całkowicie trzykondygnacyjny dom. W gruzach znaleziono ciała ośmiu osóbFoto: Jakub Kaminski/East News

Bielski sąd okręgowy przedłużył w miniony czwartek areszty trzem podejrzanym. Jeden z nich spędzi tam kolejne trzy miesiące, a pozostali - dwa. Prokuratura wnioskowała o trzymiesięczne areszty dla całej trójki.

Brak zażaleń

Rzecznik prokuratury okręgowej Agnieszka Michulec powiedziała we wtorek, że zażalenia nie będą składane. - Jeśli okaże się to niezbędne, wówczas za dwa miesiące złożymy wniosek o przedłużenie aresztu - powiedziała.

>>>[ZOBACZ RÓWNIEŻ] Grozi im nawet 12 lat więzienia. Areszt dla 3 osób ws. katastrofy w Szczyrku

Rzecznik Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej Jarosław Sablik powiedział, że w tej chwili nie napłynęły również zażalenia obrońców. Ostateczny termin jednak jeszcze nie minął.

Zażalenia strony mogą składać do sądu apelacyjnego w Katowicach.

Czytaj więcej
szczyrk_1200.jpg
Wybuch gazu w Szczyrku. Kolejna decyzja sądu ws. aresztu

Decyzja sądu

Sąd o trzy miesiące przedłużył areszt prezesowi firmy budowlanej, która zleciła wykonanie przewiertu pod drogą w Szczyrku, co doprowadziło do uszkodzenia gazociągu i wybuchu. Dwa miesiące spędzą w areszcie pracownicy podwykonawcy – mężczyzna, która obsługiwał wiertnicę, oraz drugi, który mu asystował.

Bielska prokuratura okręgowa, która prowadzi śledztwo, domagała się trzymiesięcznych aresztów dla wszystkich podejrzanych.

Jej zdaniem, przemawiały za tym "grożąca surowa kara oraz obawa matactwa lub innego sposobu utrudniania postępowania".


Wybuch gazu w Szczyrku (opr. 	Maciej Zieliński) Wybuch gazu w Szczyrku (opr. Maciej Zieliński)

Osiem ofiar katastrofy

Do tragedii w Szczyrku doszło wieczorem 4 grudnia ub.r. Wybuch gazu zniszczył całkowicie trzykondygnacyjny dom. Ratownicy znaleźli w gruzach ciała ośmiu ofiar, w tym czworga dzieci.

Po wybuchu bielska prokuratura wszczęła śledztwo. Ustalono m.in., że istniał ścisły związek między wybuchem gazu a pracami budowlanymi prowadzonymi pod ulicą, przy której stał zniszczony dom.

18 grudnia zatrzymani zostali trzej mężczyźni. Usłyszeli zarzuty z art. 163 kodeksu karnego. Dotyczą one sprowadzenia pożaru i zawalenia się budynku, w wyniku czego śmierć poniosło osiem osób. Grozi im do 12 lat więzienia. Wszyscy podejrzani przebywają od 18 grudnia w areszcie.

msze

Czytaj także

Nowe ustalenia ws. tragedii w Szczyrku. Robotnicy wiedzieli, że gaz się ulatnia?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 12:40
W czwartek odbędzie się pogrzeb ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. Tragedia jest wciąż szeroko komentowana przez media. Jak podał "Fakt", robotnicy mieli wiedzieć o tym, że rura została uszkodzona, ale nikogo o tym nie poinformowali.
rozwiń zwiń