X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Specjalne pasmo edukacyjne dla uczniów i nauczycieli. Sprawdź co, gdzie i o której?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 11:50
MEN zachęca uczniów i nauczycieli do korzystania z pasm edukacyjnych TVP - TVP ABC i TVP Kultura. Wśród propozycji jest specjalna oferta TVP Kultura, kolekcja m.in. bajek i filmów familijnych dla dzieci "To się nie nudzi", a dla starszych uczniów "Lekcja Historii".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DC Studio/Shutterstock.com

Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej w zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach - podał Departament Informacji i Promocji MEN, zaznaczając, że emisja programów rozpoczęła się w poniedziałek.

koronawirus 1200.jpg
"Mamy ogromne poczucie wspólnoty". Joanna Borowiak o walce z koronawirusem

Co, gdzie i o której?

Resort edukacji podał, że TVP ABC w godzinach 8-13 emituje codzienne edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami.

Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program "Al-chemik", który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz "Zaczarowany świat", zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką - podał MEN.

TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy "Teleranek", audycję o zwierzętach "Zagadki zwierzogromadki", program promujący czytanie książek "Zwierzaki czytaki" oraz serwis informacyjny dla najmłodszych "Studio ABC".

Specjalną ofertę przygotowała TVP Kultura, która w ramach swojej oferty od 16 do 20 marca przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się programy, filmy i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających. To także - poza cyklem "Lektura na ekranie" - m.in. cykl "Śladami Wielkich kompozytorów" czy "Szlakiem miejsc niezwykłych".

Ponadto specjalne kolekcje dla dzieci i młodzieży pojawią się na TVP Vod. Zawierają one - jak zapewniło MEN - materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczniów. Są to: kolekcja dla dzieci "To się nie nudzi" – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i spektakle; kolekcja z dziedziny kultury "Kulturalny rock szkolny" – w tym filmy i seriale dokumentalne oraz fabularne, a także koncerty polskich i światowych artystów; kolekcja "Lekcja Historii" z filmami i serialami fabularnymi, archiwalnymi i historycznymi oraz kolekcja "Lektury na ekranie".

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomniało też, że wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy "Włącz Polskę", portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych - podał resort.

Obowiązki pacjenta w postępowaniu z chorobą zakaźną (PAP) Obowiązki pacjenta w postępowaniu z chorobą zakaźną (PAP)

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ministerstwo Cyfryzacji i MEN zapraszają na lekcje do internetu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 20:32
Na portalu www.gov.pl/zdalnelekcje nauczyciele znajdą tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu oraz propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia.
rozwiń zwiń