X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekspert: już dawno powinniśmy pomyśleć o szerszym wykorzystaniu technologii w nauczaniu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 12:15
- Było dużo planów i zapowiedzi, łącznie z obietnicami, ze każdy uczeń dostanie tablet. Jak wiadomo, nic z tego nie wyszło, być może teraz czegoś się nauczymy - mówił w Polskim radiu 24 Prof. Krzysztof Konarzewski z Wszechnicy Świętokrzyskiej.
Audio
  • 13.03.2020 (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Opustoszała klasa w jednej ze szkół podstawowych w Przemyślu, 12 bm. W związku z epidemią koronawirusa na ponad 2 tygodnie zawieszono zajęcia szkolne. Przemyśl, 12.03.2020.
Opustoszała klasa w jednej ze szkół podstawowych w Przemyślu, 12 bm. W związku z epidemią koronawirusa na ponad 2 tygodnie zawieszono zajęcia szkolne. Przemyśl, 12.03.2020. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Do dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki należy zarówno decyzja o organizacji pracy nauczycieli w okresie zawieszenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, jak i sposobie realizacji gotowości do pracy - mówił Dariusz Piontkowski.

Marzena Machałek 1200.jpg
Wiceminister edukacji: to nie są ferie, nie powtarzajmy wariantu włoskiego

Prof. Krzysztof Konarzewski zauważył, że zmiana sytemu nauczania może wymagać zdefiniowania na nowo pozycji nauczyciela w systemie edukacji. - Pytanie jakie rezultaty da ta nauka dla dorosłych organizujących kształcenie, nauczyciele mogą dojdą do wniosku, że nie są niezastąpieni. Uświadomią sobie, że to nie nauczyciel wytwarza efekty nauczania, tylko uczeń, a nauczyciel może tylko próbować podsuwać mu informacje. Może w tej sytuacji zaczną szukać takiego miejsca dla siebie, które nie będzie wykluczało różnych środków multimedialnych, sieci, chmury a jednocześnie pozwoli nauczycielowi zachować kierowniczą pozycję – zauważył gość audycji.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział intensywne prace nad zdalnym nauczaniem. - Chcielibyśmy, żeby nauczyciele przygotowali się do prowadzenia zdalnych zajęć, będziemy do tego zachęcać dyrektorów szkół, myślę, że na początku przyszłego tygodnia przekażemy stosowane materiały dla nauczycieli – mówił w w czwartek minister edukacji.

Od 12 do 25 marca na terenie całego kraju zawieszone są zajęcia w szkołach i przedszkolach, przy czym przez pierwsze dwa dni podstawówki i przedszkola mają obowiązek prowadzić działalność opiekuńczą - wynika z rozporządzenia ministra edukacji w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, opublikowanego w środę wieczorem w Dzienniku Ustaw.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Opaliński

Goście: prof. Krzysztof Konarzewski, Wszechnica Świętokrzyska 

Data emisji: 13.03.2020

Godzina emisji: 11.45

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piontkowski: zachęcamy nauczycieli do prowadzenia zdalnych lekcji. Przekażemy materiały

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 21:44
- Chcielibyśmy, żeby nauczyciele przygotowali się do prowadzenia zdalnych zajęć, będziemy do tego zachęcać dyrektorów szkół. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia przekażemy stosowane materiały dla nauczycieli - zapowiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: jeżeli zajdzie potrzeba, zmienimy przebieg roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 11:34
- Zapisy specustawy pozwalają zmienić organizację roku szkolnego. Jeżeli będzie taka potrzeba, to z nich skorzystamy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń