X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piontkowski: zachęcamy nauczycieli do prowadzenia zdalnych lekcji. Przekażemy materiały

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 21:44
- Chcielibyśmy, żeby nauczyciele przygotowali się do prowadzenia zdalnych zajęć, będziemy do tego zachęcać dyrektorów szkół. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia przekażemy stosowane materiały dla nauczycieli - zapowiedział w czwartek minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Od 12 do 25 marca na terenie całego kraju zawieszone są zajęcia w szkołach i przedszkolach, przy czym przez pierwsze dwa dni podstawówki i przedszkola mają obowiązek prowadzić działalność opiekuńczą.

shutterstock wykład uniwersytet free 1200.jpg
Uczelnie z całej Polski zawieszają zajęcia i odwołują imprezy

Minister edukacji: zachęcamy do zdalnych lekcji

Minister edukacji powtórzył w czwartek wieczorem w TVP Info, że przerwa w zajęciach to nie jest kolejny okres wypoczynku. - To jest przymusowa decyzja, która ma zabezpieczyć nas przed rozprzestrzenianiem się choroby. W związku z tym prosimy zarówno nauczycieli, jak i uczniów, aby wykorzystali ten czas także w celach edukacyjnych [...] na powtórzenie materiału, na znalezienie ciekawych materiałów, które potrafią zainteresować przedmiotem - powiedział Piontkowski.

Pytany, czy są konkretne wytyczne dla nauczycieli, szef MEN powiedział, że resort będzie zachęcał nauczycieli do prowadzenia zdalnych lekcji.

- Chcielibyśmy, aby przygotowywali się do takich zajęć zdalnych dla swoich podopiecznych, będziemy starali się zachęcić dyrektorów szkół do tego, aby przeprowadzili takie rady szkoleniowe, na których chociażby nauczymy, przypomnimy nauczycielom, w jaki sposób można takie zdalne zajęcia prowadzić, pokażemy kilka najprostszych schematów, to już myślę, że na początku tygodnia przekażemy takie materiały - powiedział Piontkowski.

Na razie brak zagrożenia dla egzaminów

- Przedstawimy też taki zestaw najważniejszych linków w Internecie, portali internatowych, najważniejszy z nich z naszego punktu widzenia to epodreczniki.pl - portal, na którym znajdują się gigantyczne ilości materiałów dydaktycznych [...], z których mogą korzystać nauczyciele, przygotowując różnego rodzaju materiały dla swoich podopiecznych - mówił szef MEN.

pap dariusz piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: decyzja o zawieszeniu zajęć nie wpływa na terminarz roku szkolnego

Piontkowski zapewnił, że obecnie nie ma żadnego zagrożenia m.in. dla egzaminów maturalnych, których terminy zostały ustalone już przed kilkoma miesiącami. - Natomiast, co będzie się działo dalej, dziś nikt nie jest w stanie tego tak naprawdę ocenić - zaznaczył.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MEN przekazał szkołom i przedszkolom rekomendacje w sprawie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:27
Dyrektorze, zaapeluj do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły. Zwróć uwagę, aby do pracy nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy – to część rekomendacji, które szef MEN Dariusz Piontkowski przekazał w czwartek m.in. szkołom i przedszkolom.
rozwiń zwiń