X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rafał Trzaskowski: nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 15:29
- Urząd miasta jest w stałym kontakcie z wojewodą - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
Mieszkańcy Warszawy ograniczyli wyjścia z domów z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce
Mieszkańcy Warszawy ograniczyli wyjścia z domów z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w PolsceFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

"Nawiązując do wypowiedzi przedstawicieli rządu - uspokajam, że nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu @warszawa. Urząd miasta jest w stałym kontakcie z wojewodą" - czytamy we wpisie prezydenta miasta na Twitterze.

O plany w tym zakresie pytani byli w czwartek m.in. szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Oboje podkreślali, że nie ma takiej potrzeby.

Michał Dworczyk 1200.jpg
Szef KPRM: nie ma planów, żeby wprowadzić ograniczenia w poruszaniu się w związku z koronawirusem

- Apeluję o rozważny przekaz. Nikt nie planuje zamykania miast, nikt nie planuje ograniczenia przemieszczania się. To nie jest wymagane - powiedział Szumowski. - Nie ma takiej decyzji, nie ma takiej potrzeby. Reagujemy adekwatnie do rozwoju sytuacji. Dzisiaj nie ma takiej decyzji, nie ma takiej potrzeby, nie ma w ogóle na ten temat rozmowy - mówiła z kolei Emilewicz.

"Kluczowe są najbliższe dni i tygodnie"

We wcześniejszym wpisie na Facebooku Trzaskowski podkreślił, że "wciąż mamy szansę ograniczyć liczbę zarażeń koronawirusem". "Można to zrobić przede wszystkim poprzez ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Właśnie teraz, kiedy liczba zachorowań szybko przyrasta. Kluczowe są najbliższe dni i tygodnie" - podkreślił prezydent miasta.

Łącznie w Polsce od 4 marca, czyli od dnia, gdy poinformowano o pierwszym przypadku w kraju, zdiagnozowano 49 osób zarażonych SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano jeden przypadek śmiertelny. To pacjentka, która hospitalizowana była w Poznaniu. Jej stan był ciężki, cierpiała też na inne choroby. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

Rząd w związku z zagrożeniem koronawirusem poinformował w środę, że placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają na dwa tygodnie zajęcia. Odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do pierwszego zakażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

Obowiązki pacjenta w postępowaniu z chorobą zakaźną (PAP) Obowiązki pacjenta w postępowaniu z chorobą zakaźną (PAP)

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia: będzie wprowadzony w Polsce stan zagrożenia epidemicznego

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 13:07
- Trwają działania, by przygotować się na wydarzenia, które mogą nadejść w związku z rosnącym zagrożeniem epidemicznym -  powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji po zgłoszeniu pierwszego przypadku zgonu w związku z zarażeniem koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. Jest decyzja KEP ws. mszy świętych

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 13:35
"Rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej do 29 marca m.in. osobom w podeszłym wieku i z objawami infekcji" - napisała Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski w opublikowanym w czwartek komunikacie.
rozwiń zwiń