X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister edukacji: apeluję do uczniów, by przerwy w zajęciach lekcyjnych nie traktowali jak czasu wolnego

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 16:31
- Przychylam się do tego, co mówi minister zdrowia, by przyjąć, że bierzemy udział w narodowej kwarantannie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marzena Machałek, wiceminister edukacji. Zaapelowała do uczniów o pozostanie w domach.
Audio
  • Marzena Machałek o nowelizacji specustawy (Temat dnia / Gość PR24)
Marzena Machałek, wiceminister MEN
Marzena Machałek, wiceminister MENFoto: PR24/AK

pap pusty korytarz 1200.jpg
Niska frekwencja w szkołach. "Rodzice podchodzą ze zrozumieniem"

Na dwa najbliższe tygodnie zawieszono zajęcia w szkołach i uczelniach wyższych w całym kraju. Zanim od poniedziałku szkoły zostaną zamknięte, nauczyciele są w gotowości do opieki nad dziećmi w placówkach edukacyjnych.

Machałek zaapelowała do uczniów o pozostanie w domach.

- Mamy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną. Musimy dążyć do ograniczania i unikania kontaktów. Apeluję do uczniów, by przerwy w zajęciach lekcyjnych nie traktowali jak czasu wolnego - mówiła minister.

- Jesteśmy przygotowani na to, w jaki sposób prowadzić w sposób zdalny edukację dzieci i młodzieży, by nie był to czas stracony.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Wprowadziliśmy zasiłek dla rodziców". Minister rodziny o zamknięciu placówek oświatowych

Dodała, że w tej chwili nie ma gwarancji, że "25 marca na pewno zakończy się ograniczenie dydaktyczne i wychowawcze szkół" i sytuacja będzie na bieżąco monitorowana.

- Jeśli rodzic dziecka niepełnosprawnego ma problem z zapewnieniem dla niego opieki, to może o taką opiekę wystąpić. Wtedy dyrektor na terenie szkoły taką opiekę zorganizuje - poinformowała.

Będzie nowelizacja specustawy

Niedawno przyjęta ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych zostanie znowelizowana. Wprowadzony dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który będzie można pobierać przez 14 dni na czas opieki nad dzieckiem do lat 8 zostanie rozszerzony.

- Jest nowelizowana specustawa. Ministerstwo pracy będzie wprowadzało zmiany tak, by zasiłek był do 14. roku życia dziecka - poinformowała Machałek.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście:  Małgorzata Machałek (PiS)

Data emisji: 12.03.2020

Godziny emisji: 15.11

PR24/PAP/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MEN: decyzja o zawieszeniu zajęć nie wpływa na terminarz roku szkolnego

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 11:21
- Decyzja o 14 dniach zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie wpływa na razie w żaden sposób na terminarz przeprowadzania egzaminów - ogłosił minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zasiłki dla rodziców dzieci powyżej 8 lat? Zapowiedź minister rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 12:46
Zapis związany z objęciem zasiłkami rodziców dzieci powyżej 8. roku życia znajdzie się w noweli specustawy, nad którą intensywnie pracujemy - powiedziała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
rozwiń zwiń