X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Musimy radzić i informować". Dodatkowe audycje Polskiego Radia w związku z zagrożeniem koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 07:04
Programy Polskiego Radia S.A. zmieniają ramówki. Wprowadzają więcej programów poradniczych, edukacyjnych i informacji dotyczących przeciwdziałaniu epidemii.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Polskie Radio S.A. uruchamia dodatkowe audycje, w których wspiera słuchaczy i prowadzi akcję edukacyjną, mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i choroby COVID-19.

- Nasi słuchacze ufają antenom Polskiego Radia i oczekują od nas wszechstronnej i kompetentnej informacji o wszystkim, co jest ważne dla ich zdrowia i zdrowia ich najbliższych - uważa Agnieszka Kamińska. - Musimy radzić i informować tak, żeby nie wywołać paniki. Informacja musi być precyzyjna, pełna, intensywna. Czujemy się odpowiedzialni za to, aby słuchacze dobrze rozumieli zaistniałą sytuację i wiedzieli, jak powinni się zachowywać - powiedziała  Prezes Polskiego Radia S.A.

Czytaj więcej
polskie radio budynek.jpg
Polskie Radio zawiesza do odwołania wydarzenia z udziałem publiczności

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Zakażone dziecko i młoda kobieta

Anteny dostosowują przekaz

Program Pierwszy nadaje m.in. w Czterech Porach Roku oraz Ekspresie Jedynki nowe cykle audycji, w których eksperci udzielają odpowiedzi na pytania zadawane przez słuchaczy. Stacja na bieżąco informuje o rządowych i samorządowych działaniach zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Program przekazuje także wszystkie informacje o sytuacji w Europie i na świecie.

Jedynka podpowiada słuchaczom, jakie sprawy urzędowe można załatwić w Polsce on-line. Na antenie są również porady prawne dotyczące praw i obowiązków pracowników i pracodawców wynikających z epidemii. W sposób szczególny Program Pierwszy przypomina o obowiązkach wynikających z kwarantanny i apeluje o wsparcie seniorów, którzy są szczególnie wrażliwi na zakażenie wirusem.

W radiowej Trójce pojawiły się specjalne wydania audycji Puls Trójki, Do południa, Za a nawet przeciw, Klub Trójki, w których omawiane są różne aspekty sytuacji wywołanej zagrożeniem koronawirusem. Prawo pracy, zasady bezpiecznego zachowania, odżywianie się, porady psychologów i wiele innych tematów, które mogą być przydatne słuchaczom. Stacja na bieżąco przekazuje komunikaty i informacje ważne dla ograniczenia epidemii. 

W radiowej Czwórce w Poranku pojawiły się rozmowy m.in. z prawnikiem na temat praw pracowników dotyczących zdalnej pracy w czasie epidemii. Planowane są również rozmowy ze studentami, którzy muszą opuszczać akademiki.

W Aktualnościach, w związku z zawieszeniem zajęć na uczelniach, była mowa o możliwościach prowadzenia wykładów on-line.

W Czacie Czwórki w radiowym studiu gościli lekarze specjaliści Michał Sutkowski i epidemiolog prof. Iwona Paradowska, którzy wyjaśniali, co sprzyja rozprzestrzenianiu się wysokozaraźliwych infekcji i w jaki sposób można próbować ograniczać ich rozszerzanie. W programie była również mowa o tym, jak epidemia odciska swoje piętno na stanie światowej gospodarki. 

W sytuacji zamkniętych kin, teatrów, odwołanych koncertów dziennikarze Czwórki rozmawiali z zaproszonymi gośćmi, w jaki sposób zorganizować we własnym domu niezaplanowany wcześniej czas wolny i jak zachować odpowiedzialność za siebie nawzajem.   

Informacyjne Polskie Radio 24 transmituje wszystkie konferencje prasowe, briefingi i oświadczenia związane z epidemią wirusa CoV-2. Stacja nadaje na bieżąco wszystkie komunikaty i informacje przekazywane przez przedstawicieli rządu, instytucji państwowych, a także samorządów oraz kierownictwa szpitali w regionach.

Oprócz dużej liczby transmisji Polskie Radio 24 prowadzi także kampanię informacyjną dotyczącą zwalczania koronawirusa w serwisach i magazynach informacyjnych oraz materiałach reporterskich. Polskie Radio 24 wykorzystuje również na bieżąco materiały Informacyjnej Agencji Radiowej oraz łączy się z korespondentami Polskiego Radia za granicą. Temat jest stale obecny podczas rozmów ze wszystkimi gośćmi stacji.

Portal informacyjny PolskieRadio24.pl od początku pojawienia się zagrożenia epidemii koronawirusa prowadzi akcję informacyjną, publikując materiały poradnikowe, oficjalne zalecenia i komentarze ekspertów. Od 5 marca w sposób nieprzerwany, 24 godziny na dobę prowadzony jest i aktualizowany na stronie głównej specjalny raport, w którym znajdują się najświeższe informacje nt. epidemii koronawirusa przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny i inne resorty oraz służby.

Równolegle portal publikuje także analizy poradnicze związane z higieną, procedurami oraz zmianami zachodzącymi w związku z nadzwyczajną sytuacją. Nowym projektem jest uruchomienie specjalnej subdomeny koronawirus.polskieradio24.pl, która będzie kierowała do raportu specjalnego z najważniejszymi informacjami nt. zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa CoV-2.

jp

Czytaj także

Polskie Radio zawiesza do odwołania wydarzenia z udziałem publiczności

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 06:35
W związku z apelami służb państwowych o ograniczenie imprez publicznych w kontekście sytuacji dotyczącej koronawirusa Zarząd Polskiego Radia S.A., w trosce o dobro pracowników, gości i artystów, podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania koncertów, prób oraz wszystkich wydarzeń antenowych i pozaantenowych z udziałem publiczności organizowanych przez Polskie Radio S.A. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

102 propozycje na czas wolny w 4 ścianach

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 06:55
Kiedy przychodzi taki moment dla dzieci i rodziców, że szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji specjalnie dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program 1 i Polskie Radio nie pozwolą słuchaczom się nudzić

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 12:40
Znana piosenka głosi, że w czasie deszczu dzieci się nudzą. Najmłodsi mogą się też nudzić z zupełnie innych powodów. W związku ze zwolnieniem dzieci i młodzieży z obowiązku szkolnego w wyniku epidemii koronawirusa Polskie Radio proponuje swoim najmłodszym słuchaczom i ich rodzicom dodatkowe audycje, wiec nuda nikomu nie grozi. Nowością są podcasty.
rozwiń zwiń