X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Gen. Mika zakażony koronawirusem. "Nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 21:39
- Gen. Jarosław Mika, u którego potwierdzono obecność koronawirusa, nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie. Zadziałały procedury, a osoby, które podróżowały z generałem, zostały objęte kwarantanną - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Gen. Jarosław Mika
Gen. Jarosław MikaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Ministerstwo obrony narodowej poinformowało we wtorek, że po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa, a osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie.

Jaroslaw-Mika-pap-1200.jpg
Dowódca Sił Zbrojnych zakaził się koronawirusem. Niedawno wrócił z Niemiec

Michał Dworczyk poinformował we wtorek w TVN24, że według jego wiedzy generał Jarosław Mika czuje się dobrze. - Zadziałały procedury, bo wszystkie osoby, które podróżowały z gen. Miką, zostały objęte kwarantanną. Był na spotkaniu międzynarodowym, na którym, jak się okazało, jedna z osób była nosicielem tego wirusa - powiedział szef KPRM.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Ministerstwo Zdrowia: 22. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce

- Według mojej wiedzy gen. Jarosław Mika nie miał kontaktu z najważniejszymi osobami w państwie, nie był na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego czy na innych spotkaniach w ramach zespołów kryzysowych, które się odbywają - dodał szef KPRM.

Posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego

We wtorek potwierdzono w Polsce pięć nowych przypadków koronawirusa. Łącznie są 22 takie przypadki.

W związku z wystąpieniem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem we wtorek odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Po posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego premier poinformował, że została podjęta decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że nie widzi podstaw o zagrożeniu dla wyborów. Jednocześnie prosił o zachowywanie szczególnych środków ostrożności, unikanie zgromadzeń. Poinformował, że w trakcie kampanii nie będzie obecnie prowadził dużych spotkań i poprosił o to również pozostałych kandydatów wyborach prezydenckich.

Objawy choroby

Cavoli-US-Army-pap-1200.jpg
Dowódca sił US Army w Europie narażony na kontakt z koronawirusem

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 poinformowano 4 marca. Osoby, u których wykryto koronawirusa przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radosław Fogiel apeluje do młodych ludzi: zostańcie w domach

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 16:00
- Można uczyć się na błędach innych, obserwować, jak sytuacja się rozwijała w innych krajach i starać się być krok, dwa kroki do przodu. Stąd decyzja o zakazie imprez masowych i o zamknięciu szkół - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS o koronawirusie w Polsce: rząd wyciąga wnioski z błędów popełnionych przez inne państwa

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 19:40
Poseł PiS Jarosław Krajewski i Dariusz Joński, poseł KO dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o zagrożeniach związanych z epidemią koronawirusa. Przedstawiciel opozycji mówił o konieczności wsparcia przedsiębiorców. - Chcemy wyciągnąć wnioski z błędów, które zostały popełnione w innych państwach - zapewniał z kolei polityk reprezentujący stronę rządową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dofinansowania dla pracodawców w związku z koronawirusem. Minister rodziny wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 18:52
- 1 mld zł wsparcia otrzymają pracodawcy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, którzy znajdą się w trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - powiedziała na konferencji Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń