X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wojewoda śląski: stan pacjenta z Raciborza jest dobry. Współpasażerowie objęci kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 16:37
Wszyscy podróżujący z zakażonym koronawirusem z Lombardii zostali objęci kwarantanną. Nie występują u nich żadne objawy chorobowe - poinformowała w niedzielę Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Urszula Mendera-Bożek. Jak podkreślił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, stan zakażonego pacjenta z Raciborza jest dobry.
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Resort zdrowia poinformował w niedzielę, że wykryto dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Potwierdzone wyniki dotyczą mężczyzny z woj. śląskiego oraz kobiety z woj. mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Warszawie i w Raciborzu. Łącznie w Polsce wirusa potwierdzono dotąd u ośmiu osób.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Dwa kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Nowe informacje o chorych

eastnews koronawirus polska 1200.jpg
Koronawirus w Polsce. Apel GIS dot. imprez masowych i przestrzegania zasad higieny

"Objęci kwarantanną domową"

- Pacjent, mężczyzna w sile wieku, przebywa w tej chwili na oddziale zakaźnym w szpitalu w Raciborzu. Jego stan jest dobry - poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek na konferencji w Chorzowie.

Jak dodał, pacjent wrócił z północnych Włoch, transportem zorganizowanym, czyli autokarem.

- Na pokładzie tego autokaru znajdowało się 33 pasażerów plus trzy osoby z obsługi: dwóch kierowców i pilot. Wszystkie te osoby, które podróżowały z pacjentem, u którego zdiagnozowano koronawirusa, zostały już zlokalizowane oraz wszystkie osoby są objęte tak zwaną kwarantanną domową - przekazał wojewoda.

Współpasażerowie z czterech województw

Jak podała Urszula Mendera-Bożek podczas niedzielnej konferencji prasowej w Chorzowie, "na terenie woj. śląskiego funkcjonuje 20 stacji sanitarno-epidemiologicznych". Wyjaśniła, że w procesie potwierdzania obecności koronawirusa u mężczyzny wracającego z Włoch uczestniczyli inspektorzy sanitarni z Gliwic, Chorzowa, Rybnika, Tychów, Bytomia i Jaworzna.

Śląska inspektor podała, że oprócz osób z województwa śląskiego w autokarze przewożącym podróżnych z Lombardii z zarażonym mężczyzną jechały również osoby z województw: mazowieckiego, lubuskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

- Osoby te są na bieżąco monitorowane, wiedzą, jak mają się zachować w trakcie kwarantanny i czują się dobrze - nie występują u nich na tę chwilę żadne objawy chorobowe - podkreśliła Mendera-Bożek.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Specustawa ws. koronawirusa już obowiązuje. Sprawdź, co zmieniają nowe przepisy


Profilaktyka koronawirusa (opr. Adam Ziemienowicz)

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: do polskich szkół trafią dodatkowe środki dezynfekujące

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 15:15
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zapowiedział w Białymstoku, że w najbliższych dniach do wszystkich szkół w Polsce powinny trafić dodatkowe środki dezynfekujące. To w związku z kolejnymi potwierdzonymi przypadkami koronawirusa.
rozwiń zwiń