X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Wojskowa służba zdrowia jest przygotowana na koronawirusa". MON odpowiada na zarzuty Onetu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 17:13
Wojskowa służba zdrowia jest gotowa na udzielanie pomocy pacjentom i wspieranie cywilnego systemu ochrony zdrowia, a także pozostaje w stałym kontakcie z resortem zdrowia - zapewniło w piątek MON w reakcji na publikacje Onet.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/NICOLA FOSSELLA

"Wbrew tezom przedstawionym w artykule portalu Onet.pl »Czystki i bałagan w wojskowym instytucie, który ma walczyć z koronawirusem« informujemy, że wojskowa służba zdrowia jest przygotowana na sytuacje związane z wystąpieniem koronawirusa na terenie Polski. Jesteśmy gotowi do udzielania pomocy pacjentom oraz wspierania cywilnego systemu ochrony zdrowia. Przedstawiciele wojskowej służby zdrowia pozostają w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia" - podkreśliło centrum operacyjne MON.

Czytaj więcej
szumowski 1200 pap.jpg
Minister zdrowia: potwierdzono cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Koronawirus rozprzestrzenia się w Europie. W tych krajach są już ofiary śmiertelne

Zdaniem resortu, zarzut przytoczony przez autorów artykułu, że Wojskowy Instytutu Higieny i Epidemiologii (WIHE) "jest całkowicie wyłączony z walki z koronawirusem" jest nieprawdziwy. "Ośrodek WIHE od strony ekspertyzy, odczynników, aparatury i koniecznej metodyki badawczej oraz jego personel jest w pełni przygotowany do przeciwdziałania skutkom koronawirusa" - zapewnili prasowcy MON.

"Nieprofesjonalne postępowanie"

Ponadto w informacji podkreślono, że autorzy artykułu otrzymali od MON "rzetelną i wiarygodną informację nt. przygotowania wojskowej służby zdrowia". Resort ocenił też, że "korzystanie z anonimowych, niesprawdzonych źródeł informacji w tak istotnej społecznie sprawie jest wysoce nieprofesjonalne, zaś sam wydźwięk materiału wypacza prawdziwy obraz sytuacji".

W swoich wyjaśnieniach MON zapewniło, że w ośrodku w Puławach zatrudnionych jest blisko 20 pracowników, którzy od lat pracują w zakresie ochrony epidemiologicznej. "Są to wysokiej klasy specjaliści, którzy posiadają wiedzę oraz materiały potrzebne do prowadzenia analiz związanych z koronawirusem oraz innymi zagrożeniami mikrobiologicznymi. Wyniki badań zawsze są potwierdzane co najmniej trzykrotnie. Ośrodek brał czynny udział programie NATO SIBCRA, w ramach którego prowadził badania biologicznych próbek środowiskowych. W tych okresach czynnie współpracował z ośrodkami badawczymi i laboratoriami innych państw NATO" - napisano.

"Gwarancja właściwego funkcjonowania placówki"

Ponadto centrum Operacyjne MON stwierdziło, że "szef MON podjął decyzję o zwolnieniu szefa tego ośrodka płk. dr Marcina Niemcewicza i dwóch pracowników ośrodka ze względu na niedopuszczalne opóźnienia w uzyskaniu kluczowej akredytacji placówki oraz nieprawidłowości w zarządzaniu". "Nowy szef ośrodka, ze względu na swoje doświadczenie oraz kompetencje, daje gwarancję właściwego funkcjonowania placówki. Procedura akredytacyjna została już rozpoczęta" - dodał resort.

Czytaj więcej
1200 wirus.jpg
Specyfiki "chroniące" przed koronawirusem. Resort zdrowia ostrzega przed naciągaczami

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Choroba przebiega różnorodnie, czasem bezobjawowo". Lekarz o koronawirusie

Dziennikarze Onet.pl m.in. napisali - powołując się na anonimowe źródła - że "elitarny Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii znajduje się w stanie rozkładu, a wojsko straciło możliwość wsparcia cywilnych służb w walce z epidemią" koronawirusa. Dziennikarze Onet.pl powołując się na rozmowy z pracownikami WIHE napisali, że Instytut nie dostał z ministerstwa obrony żadnych zapytań ani zaleceń dotyczących koronawirusa. Według ich relacji do ośrodka w Puławach "wprawdzie ktoś z MON dzwonił, ale wszystko odbywało się nieformalnie".

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Potrzebujesz recepty od lekarza? Możesz ją dostać nie wychodząc z domu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 14:50
W okresie wzmożonej aktywności wirusów, osoby przewlekle chore nie muszą osobiście odwiedzać lekarza, aby kontynuować leczenie – podkreśla Ministerstwo Zdrowia. Po konsultacji telefonicznej bądź poradzie online mogą otrzymać e-receptę SMS-em lub e-mailem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nikt nie był przeciw". Senat poparł specustawę ws. koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 18:32
Senat przyjął bez poprawek specustawę dotyczącą walki z koronawirusem. Regulację w kształcie zaakceptowanym przez posłów poparło 74 senatorów, żaden nie był przeciw, a dziewięciu wstrzymało się od głosu.
rozwiń zwiń