X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zajął 11-latce rentę za dług ojca. Jest decyzja Zbigniewa Ziobro ws. komornika z Chrzanowa

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 11:36
Marcin M., komornik sądowy z Chrzanowa, został zawieszony przez ministra sprawiedliwości w pełnieniu obowiązków służbowych. Wcześniej komornik zajął 11-letniej Zuzi rentę z powodu niespłaconego kredytu, który zaciągnął jej ojciec.
Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało projekt kodeksu karnego zaostrzający kary za brutalne zbrodnie
Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało projekt kodeksu karnego zaostrzający kary za brutalne zbrodnieFoto: MS/Twitter

Sprawę 11-letniej Zuzi tygodnik "Wprost" opisał na początku lutego. "Do dziewczynki przyjdzie list z firmy windykacyjnej, która poinformuje ją, że ma milion złotych długu. Sprawa trafi do komornika, który zajmie dziewczynce rentę rodzinną po zmarłym ojcu. Zuzia dostawała z tego tytułu 604 zł. Komornik zabiera jej miesięcznie 180 zł i zostawia 424 zł. Mimo tego, że córka żyje z matką na skraju ubóstwa. Ich miesięczny dochód wynosi ok. 1,5 tys. zł. Utrzymują się z 500+, zasiłku dla samotnej matki i prac społecznie użytecznych. Mama pracuje dorywczo w bibliotece. Czasem dochodzi pomoc społeczna na buty czy żywność" - napisano w artykule "Wprost".

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez komornika oraz zwrócił się o objęcie sprawy nadzorem służbowym.

Nieprawidłowości w pracy Marcina M.

Czytaj więcej
pap_kaleta-1200-pap.jpg
Komornik zajął rentę 11-latki za milionowy dług po ojcu. Ministerstwo interweniuje

Postępowanie kontrolne ujawniało nieprawidłowości w pracy komornika. W związku z tym prezes Sądu Rejonowego w Chrzanowie złożył wniosek o odwołanie Marcina M. z zajmowanego stanowiska z uwagi na rażące i uporczywe naruszanie prawa.

>>>[ZOBACZ TAKŻE] "Oczekuję przeprosin od tych, którzy atakowali prokuraturę". Ziobro ws. wyroku dla Piniora

Kontrola w kancelarii komorniczej wykazała między innymi, że komornik wydawał pieniądze na działalność niezgodną z ich przeznaczeniem. Po licznych publikacjach medialnych na temat pracy Marcina M., osoby poszkodowane przez komornika zgłaszały nielegalne zajęcia mienia, wywieranie presji na dłużników i wejścia do ich domów położonych poza rewirem działania komornika.

Interwencja wiceministra

Marcin M. wszczął też nieuprawnioną egzekucję wobec 11-letniej dziewczynki - Zuzi. Dzięki interwencji przeprowadzonej pod nadzorem wiceministra sprawiedliwości komornik wycofał się z nieuprawnionego zajęcia renty dziecka i zwrócił jej rodzinie pieniądze.

Dobro dziewczynki zostało już dzięki tej pomocy zabezpieczone.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Będzie możliwa eksmisja sprawcy". Marcin Romanowski o ustawie "antyprzemocowej"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 13:19
Rząd przyjął projekt ustawy chroniącej ofiary przemocy domowej. - Wprowadzamy nowe narzędzie dla policji w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia mieszkania przez sprawcę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia podsekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości Marcin Romanowski.
rozwiń zwiń