X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Borowiak: media publiczne zapewniają bezpieczeństwo informacyjne

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 17:05
- Mam nadzieję, że prezydent podpisze ustawę medialną, ponieważ zakłada ona rekompensatę dla mediów publicznych za utracone wpływy z abonamentu. To media publiczne w dużej mierze zapewniają bezpieczeństwo informacyjne państwa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS.
Audio
  • Joanna Borowiak w rozmowie o ustawie medialnej ("Rozmowa PR 24")
Joanna Borowiak
Joanna BorowiakFoto: PR24

Tematem audycji była ustawa medialna. Rozmówczyni przyznała, że oczekuje podpisu prezydenta pod tą ustawą. - To wyłącznie jego prerogatywa. Nie mogę wiedzieć co będzie. Mam nadzieję, że prezydent ją podpiszę, ponieważ zakłada ona rekompensatę dla mediów publicznych za utracone wpływy z abonamentu. Media publiczne w dużej mierze zapewniają bezpieczeństwo informacyjne państwa i nie może być w sytuacji, w której ich nie ma w Polsce - zaznaczyła.

Marcin Porzucek 1200_.jpg
Poseł PiS: weto prezydenta do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji to medialne spekulacje
- Wszystkim powinno zależeć na tym, by zrekompensować utracone wpływy dla mediów publicznych, by mogły realizować one swoją misję publiczną. Cieszę się, że na spotkanie z premierem stawili się wszyscy przedstawiciele opozycji. Te spotkanie odbywa się bez udziału kamer i dzięki temu opozycja będzie mogła merytorycznie popracować i wykazać wolę współpracy - stwierdziła poseł.

- Mam nadzieję, że po tym jak Konfederacja nie poparła specustawy w sprawie koronawirusa, będzie działać konstruktywnie w sprawie mediów publicznych - dodała.

Joanna Borowiak mówiła również o walce z koronawirusem w Polsce, wyroku gdańskiego sądu w procesie Natalii Nitek-Płażyńskiej oraz modernizacji kolejnictwa. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Joanna Borowiak (PiS)

Data emisji: 05.03.2020

Godzina emisji: 16.35

PR24/pkr

Czytaj także

Krzysztof Czabański: państwo musi finansować media publiczne

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 14:59
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślił, że media publiczne "spełniają ważne funkcje wobec ogółu społeczeństwa". W ten sposób Krzysztof Czabański skomentował sprawę rekompensaty z budżetu państwa dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekompensata dla mediów publicznych. Apel Akademickiego Klubu Obywatelskiego do prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 13:48
- Apelujemy do Pana Prezydenta o pilne podpisanie ustawy, bo bez tych środków rodząca się z trudem równowaga na rynku medialnym może zostać zaprzepaszczona - piszą przedstawiciele Akademickiego Klubu Obywatelskiego.
rozwiń zwiń