X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Potwierdzono obecność 27. ogniska ptasiej grypy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 23:35
Główny Lekarz Weterynarii potwierdził wystąpienie 27. ogniska ptasiej grypy w Polsce. Wirusa stwierdzono w stadzie kaczek w powiecie konińskim w Wielkopolsce. W związku z wystąpieniem choroby zarządzono ubój i utylizację ponad 30 tysięcy sztuk drobiu.
Ferma drobiu - zdj. ilustracyjne
Ferma drobiu - zdj. ilustracyjneFoto: Orest lyzhechka/ Shutterstock

Od początku roku ptasią grypę służby stwierdzały w ośmiu województwach. Chodzi o ogniska szczepu H5N8 w stadach hodowlanych. Jeden przypadek dotyczył również wirusa u ptactwa dzikiego.

Szczep wirusa H5N8 nie jest groźny dla człowieka. Stanowi jednak śmiertelne zagrożenie dla stad hodowlanych drobiu. Służby sanitarne rekomendują mycie rąk po kontakcie z ptactwem i mięsem drobiowym. Mięso przed spożyciem należy też poddać obróbce termicznej - bakterie wirusa giną w temperaturze 70 stopni Celsjusza.

pkr

Czytaj także

Lubelskie: ptasia grypa się rozprzestrzenia, odkryto nowe ogniska

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 20:25
Wojewoda lubelski wydał kolejne dwa rozporządzenia w sprawie zwalczania grypy ptaków, tym razem na terenie powiatów krasnostawskiego i graniczącymi z nim powiatów lubelskiego i świdnickiego. Podobne rozporządzenia dotyczą już od kilku dni powiatów lubartowskiego - gdzie wykryto dotychczas pięć ognisk wirusa H5N8 - i sąsiedniego powiatu parczewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachodniopomorskie: kolejne ognisko ptasie grypy. Tysiące indyków pod nóż

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 05:15
Służby weterynaryjne potwierdziły pierwsze ognisko ptasiej grypy w województwie zachodniopomorskim. Wirus szczepu H5N8 stwierdzono na fermie indyków w miejscowości Rościn w powiecie myśliborskim.
rozwiń zwiń