X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: wspólna polityka rolna przyczyniła się do sukcesu Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 11:00
- Dzięki wspólnej polityce rolnej Unia stała się największym eksporterem żywności na świecie - powiedział prezydent Andrzej Duda po zorganizowanym w Pałacu Prezydenckim spotkaniu ministrów rolnictwa ośmiu państw Unii Europejskiej. 
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej dotyczącej wspólnej polityki rolnej UE (PR24)
  • Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski na konferencji prasowej dot. wspólnej polityki rolnej UE (PR24)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

Na wspólnej konferencji prasowej z komisarzem Unii Europejskiej do spraw rolnictwa, Januszem Wojciechowskim, i z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim prezydent przypomniał, że wspólna polityka rolna uwzględnia interesy i producentów, i konsumentów żywności.

- Celem politycznym wspólnoty jest to, aby zapewnić rolnikom jak najlepsze warunki życia, aby zapewnić im jak największe dochody, ale zarazem, aby konsumentom zapewnić dostęp do żywności, która będzie w atrakcyjnych cenach - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że dzięki wspólnej polityce rolnej Unia stała się największym eksporterem żywności na świecie.

Wyrównanie dopłat

rolnictwo1200.jpg
Pieniądze z UE na rozwój polskiej wsi w latach 2021-2027

Andrzej Duda podkreślił, że środki na wspólną politykę rolną nie mogą być niższe niż dotychczas. - To jest wspólne stanowisko wszystkich ministrów krajów naszej części Europy - zaznaczył.

Prezydent dodał, że bardzo mocno podnoszona jest też kwestia dopłat. Wskazał, że dopłaty dla rolników z Polski i innych krajów unijnych Europy Środkowej powinny zostać zrównane ze średnią unijną. Jak powiedział Andrzej Duda, różnica w dopłatach wynosi 21 euro z hektara.

Nowa perspektywa finansowa

Spotkanie ma związek z konsultowanym budżetem Unii Europejskiej w nadchodzącej perspektywie finansowej. Przedstawiciele resortów rolnictwa Estonii, Łotwy, Litwy, Czech, Węgier, Bułgarii, Rumunii i Polski dyskutowali o proponowanym podziale środków w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Zmniejszenia wydatków na rolnictwo w latach 2021-2027 domagają się między innymi: Szwecja, Dania, Holandia i Austria. Przywódcy tych krajów tłumaczą to chęcią pozyskania środków na politykę obronną i migracyjną Unii Europejskiej.

Poza krajami Trójmorza, na redukcję budżetu Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 nie zgadza się między innymi Francja.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Wojciechowski: będzie kilka propozycji wyrównania dopłat

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 18:44
- Jestem zdecydowanym zwolennikiem tego, żeby niesprawiedliwość w postaci nierówności w dopłatach została jak najszybciej zakończona - powiedział w "Pulsie Trójki" Janusz Wojciechowski, unijny komisarz desygnowany ds. rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Telus: prawdziwa ekologia ma twarz polskiego rolnika

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 18:45
KE zaproponowało Zielony Ład, czyli dążenie do neutralności klimatycznej, co zdaniem niektórych może negatywnie wpłynąć na rolnictwo. Robert Telus (PiS) uważa, że w kwestii ekologii, polskie rolnictwo jest przykładem dla państw Zachodu. Jarosław Sachajko powiedział, iż "polski rząd daje się wpuścić w pseudoekologię".
rozwiń zwiń