X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda z dużą przewagą nad konkurencją

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 17:55
W lutym największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, na którego chciało głosować 40 proc. badanych deklarujących udział w wyborach prezydenckich. Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) uzyskałaby 21 proc. poparcia, a Robert Biedroń 7 proc. - wynika z sondażu Kantar. Frekwencja wyniosłaby 72 proc.
Prezydent Andrzej Duda żegna się z mieszkańcami Turku
Prezydent Andrzej Duda żegna się z mieszkańcami TurkuFoto: twitter.com/@AndrzejDuda2020
Andrzej Duda konwencja PAP2-1200.jpg
Prawie połowa Polaków zadowolona z pracy prezydenta

Na kandydata niezależnego Szymona Hołownię chciało głosować 6 proc. respondentów. Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) otrzymał poparcie 5 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, a Krzysztof Bosak (Konfederacja) - 3 proc. 1 proc. ankietowanych wybrałoby innego kandydata. 17 proc. stwierdziło, że nie ma jeszcze sprecyzowanych preferencji wyborczych.

W stosunku do stycznia poparcie dla Andrzeja Dudy i Krzysztofa Bosaka wzrosło po 2 punkty procentowe, po 1 p.p. wzrosło poparcie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Poparcie dla Roberta Biedronia utrzymało się od stycznia na tym samym poziomie. Spadł odsetek osób niezdecydowanych (o 5 punktów procentowych).

Urzędujący prezydent wygrałby z każdym kandydatem w II turze

Gdyby w drugiej turze wyborów Andrzej Duda spotkał się z Małgorzatą Kidawą-Błońską, uzyskałby poparcie 49 proc., a kandydatka PO otrzymałaby 37 proc. głosów. 14 proc. głosujących nie wiedziałoby, na kogo ma oddać głos.

pałac prezydencki 1200 shutterstock.jpg
Andrzej Duda z rekordowym poparciem. Jest nowy sondaż prezydencki

Natomiast gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich znaleźli się Andrzej Duda i Szymon Hołownia, urzędujący prezydent otrzymałby 47 proc. głosów, a Hołownia - 36 proc. 17 proc. głosujących nie zadeklarowało oddania głosu na któregoś z tych kandydatów.

Gdyby przeciwnikiem Andrzeja Dudy w drugiej turze był Robert Biedroń, urzędujący prezydent uzyskałby 48 proc. głosów, a Biedroń 33 proc. 19 proc. nie wiedziałoby, na kogo zagłosować.

Większość badanych chce wziąć udział w wyborach prezydenckich

72 proc. badanych zadeklarowało udział w tegorocznych wyborach prezydenckich, z czego 38 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 34 proc. "raczej tak".

19 proc. respondentów stwierdziło, że nie będzie uczestniczyć w tych wyborach, w tym 11 proc. "raczej nie", 8 proc. "zdecydowanie nie". 9 proc. odparło "nie wiem" na pytanie o udział w wyborach.

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 7-12 lutego, metodą wywiadów bezpośrednich na reprezentatywnej próbie 966 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje prezydenckie badano w grupie 698 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

pb

Czytaj także

Wzrosło poparcie dla Zjednoczonej Prawicy. KO i Lewica w dół

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 21:08
Jak wynika z sondażu Kantara, w lutym 41 proc. ankietowanych deklarujących udział w wyborach do Sejmu poparłoby PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem. Oznacza to wzrost poparcia dla obozu rządzącego. KO może liczyć na 26 procent głosów, Lewica - 10 proc., a PSL-Kukiz'15 - 7 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Andrzej Duda zwiększa przewagę w drugiej turze

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 09:20
Według badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, w ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda niezmiennie wygrywa z piątką rywali, którzy ogłosili swój start. Obecny prezydent zwiększył swoją przewagę nad wszystkimi potencjalnymi konkurentami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy w większości negatywnie oceniają zakłócanie wystąpienia prezydenta w Pucku

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 01:20
Większość Polaków negatywnie ocenia działaczy opozycji, którzy zakłócili wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku - wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń