X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i oblodzeniem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 19:07
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i oblodzeniem. Wietrznie będzie w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim. Na śliskie drogi powinni uważać mieszkańcy Podlasia.
Audio
  • Małgorzata Tomczuk: spodziewamy się, że temperatura może spaść miejscami poniżej zera, a wtedy zmoczone nawierzchnie dróg mogą zamarzać (IAR)
Śliska jezdnia po marznących opadach deszczu
Śliska jezdnia po marznących opadach deszczuFoto: Benjamin Kralj/ Shutterstock

- Prawdopodobieństwo wystąpienia trudnych warunków na drogach oszacowano na 70 procent - poinformowała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW.

pogoda zima deszcz śnieg morka nieprzyjemna free shut 1200.jpg
Opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Sprawdź prognozę pogody

- Po opadach deszczu, śniegu lub deszczu ze śniegiem spodziewamy się, że temperatura może spaść miejscami poniżej zera, szczególnie przy gruncie. Wówczas zmoczone nawierzchnie mogą zamarzać, ale nie mamy zapowiadanych dużych opadów, spadki temperatury też mogą wystąpić lokalnie. Miejmy nadzieję, że "szklanka" nie będzie dotyczyć wszystkich dróg Podlasia - dodała.

"Muszą wystąpić rozpogodzenia"

Małgorzata Tomczuk zwróciła uwagę, że warunki drogowe i przymrozki mogą wystąpić wieczorem i nocą również na Lubelszczyźnie czy Podkarpaciu.

- Muszą wystąpić rozpogodzenia. To warunek sprzyjający uciekaniu ciepłego powietrza i tworzenia się przymrozku. Możliwe, że na wschodzie lokalnie termometry wskażą -1 czy -2 stopnie. To rodzi prawdopodobieństwo ostrzeżeń np. dla województwa podkarpackiego. Poza tą częścią kraju i obszarami górskimi, w całym kraju będziemy mieli nocą temperaturę dodatnią - zapowiedziała synoptyk.

Ostrzeżenie o oblodzeniach dla części województwa podlaskiego będzie obowiązywać od godz. 20 do godz. 7 rano w sobotę.

bb

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda śnieg zima

Czytaj także

Antarktyda: kolejny rekord temperatury. Prawie 21 st. na jednej z wysp

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 02:43
Po raz kolejny zanotowano rekord temperatury na Antarktydzie. Na wyspie Seymour, położonej na wschód od północnego krańca Półwyspu Antarktycznego, w argentyńskiej stacji badawczej Marambio, zarejestrowano 20,75 stopni Celsjusza.
rozwiń zwiń