X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kosiniak-Kamysz oficjalnie wystartował. Jego sztab zebrał wymaganą liczbę podpisów

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 13:42
- Jako pierwszy komitet wyborczy, w rekordowym czasie, bo w niespełna 10 dni zebraliśmy 250 tys. podpisów pod kandydaturą Władysława Kosiniaka-Kamysza - poinformowała w piątek szefowa jego sztabu wyborczego Magdalena Sobkowiak. Dziękowała wszystkim, którzy się w tę zbiórkę zaangażowali.
Władysław Kosiniak-Kamysz
Władysław Kosiniak-KamyszFoto: PAP/Andrzej Grygiel

W piątek komitet wyborczy Władysława Kosiniaka-Kamysza złożył w PKW 250 tys. podpisów obywateli popierających jego zgłoszenie na urząd prezydenta. Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Jest na to czas do 26 marca.

- Bardzo miło mi jest państwa poinformować, że jako pierwszy komitet wyborczy, w rekordowym czasie, bo w niespełna 10 dni, zebraliśmy ćwierć miliona podpisów pod kandydaturą Władysława Kosiniaka-Kamysza - oświadczyła Sobkowiak w piątek na konferencji prasowej przed siedzibą PKW.

Czytaj więcej
Sobkowiak 1200.jpg
Sobkowiak: Kosiniakowi-Kamyszowi daleko jest do totalnej opozycji

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Piotr Apel: Kosiniak-Kamysz to kandydat merytoryczny

Dziękowała też wszystkim, którzy się w tę zbiórkę zaangażowali. - "Drużyna Kosiniaka" rośnie w siłę. Widać nas było w całej Polsce i w naprawdę ekstremalnie szybkim tempie udało nam się zebrać podpisy pod tą kandydaturą - podkreśliła Sobkowiak. - To oczywiście bardzo optymistyczny znak na przyszłość. Widzimy, że poparcie dla Władysława Kosiniaka-Kamysza rośnie, te ostatnie sondaże są dla nas bardzo optymistyczne - dodała.

"Jesteśmy pełni optymizmu"

Również wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) zaznaczył, że żadnemu sztabowi w tak krótkim czasie nie udało się zebrać tak dużej ilości podpisów. - To właśnie "efekt Kosiniaka". Ludzie z ogromną życzliwością, serdecznością podpisują się pod jego kandydaturą. Co pozwala nam twierdzić, że tak, jak szybko zebraliśmy podpisy, tak sprawnie przeprowadzimy kampanię wybiorczą po to, żeby nasz kandydat znalazł się w drugiej turze, wygrał wybory prezydenckie i po prostu zatrzymał tę fatalną zmianę, która od kilka lat towarzyszy naszemu krajowi - mówił Zgorzelski.

- Jesteśmy pełni optymizmu. Wolontariusze, ludzie dobrej woli w coraz większym stopniu przyłączają się do nas. Jesteśmy pewni, że Władysław Kosiniak-Kamysz to przyszły prezydent Polski - dodał wicemarszałek Sejmu.

Rzecznik sztabu wyborczego poseł Dariusz Klimczak (PSL) przypomniał, że jego ugrupowanie jako pierwsza formacja polityczna ogłosiło swojego kandydata na prezydenta. - Jako pierwsi zaczęliśmy prekampanię. Jako pierwsi zarejestrowaliśmy komitet i dzisiaj jako pierwsi zgłaszamy 250 tys. podpisów pod kandydaturą naszego kandydata Władysława Kosiniaka-Kamysza - powiedział polityk.

Klimczak zapraszał też w imieniu Kosiniaka-Kamysza pozostałych kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta do debaty. - Tylko debata może pokazać wszystkim Polakom i Polkom o tym który z kandydatów rzeczywiście jest przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta - podkreślił.

Czytaj więcej
andrzej_duda_winner_pap1200.jpg
15:1 dla Andrzeja Dudy. Prezydent prowadzi w niemal wszystkich województwach

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kosiniak-Kamysz: młode pokolenie musi wziąć odpowiedzialność za Polskę

W wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja o urząd prezydenta RP - oprócz Kosiniaka-Kamysza - ubiegają się: obecny prezydent Andrzej Duda, posłanka KO Małgorzata Kidawa-Błońska, europoseł Robert Biedroń (Wiosna), poseł Konfederacji Krzysztof Bosak oraz kandydat niezależny, dziennikarz Szymon Hołownia. 

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Libicki: Kosiniak-Kamysz jest za likwidacją przesłanki eugenicznej w prawie aborcyjnym

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 14:29
- Ja się bardzo z tego cieszę, to jest także mój mój pogląd. To jest zresztą pogląd nie tylko mój, ale także obecnego pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych, pana Pawła Wdówika - mówił senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosiniak-Kamysz: nie ma powrotu do podnoszenia wieku emerytalnego

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 08:25
- Zaproponowaliśmy takie rozwiązanie, które zostało zakwestionowane w wyborach 2015 roku. Ja tę decyzję wyborców akceptuję, rozumiem. Nie ma do tego powrotu, trzeba szukać innych rozwiązań na rzecz zmian w systemie emerytalnym - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń