X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pogrzeb Jerzego Gruzy. Artysta spocznie w Alei Zasłużonych

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 06:26
Reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, scenarzysta oraz aktor Jerzy Gruza spocznie w piątek w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą w kościele środowisk twórczych przy placu Teatralnym o godzinie 11.00.
Audio
  • Jerzy Gruza spocznie w Alei Zasłużonych. Relacja Agaty Woźniak (IAR)
Jerzy Gruza (1932-2020)
Jerzy Gruza (1932-2020)Foto: Hubert Mathis/REPORTER

Po mszy nastąpi przejazd na Powązki Wojskowe. O godzinie 13 spod bramy głównej cmentarza wyruszy kondukt pogrzebowy do grobu w Alei Zasłużonych.

Pogrzeb twórcy kultowych seriali

pap jerzy gruza 1200.jpg
Artysta o wielu talentach - wspomnienia o Jerzym Gruzie

Jerzy Gruza zmarł 16 lutego w wieku 87 lat. Był twórcą popularnych seriali i filmów, między innymi "Wojny domowej" oraz "Czterdziestolatka". Od 1983 do 1991 roku był dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni.

Przez wiele lat pracował również dla Telewizji Polskiej, gdzie reżyserował spektakle Teatru Telewizji. Wiele z nich zaliczono do Złotej Setki Teatru Telewizji. Artysta był autorem licznych felietonów, wspomnień i opowiadań, w których dokumentował życie kulturalne w Polsce.

W 2017 roku, podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, został uhonorowany "Platynowymi Lwami" za całokształt twórczości.

jmo

Czytaj także

"Wybitny człowiek o ogromnej charyzmie i wiedzy". Adam Słodowy spoczął na Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 17:01
Popularyzator nauki i prowadzący program "Zrób to sam" w TVP Adam Słodowy spoczął na warszawskich Powązkach. Wcześniej odbyła się msza żałobna w kościele pw. św. Karola Boromeusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To wielka strata dla polskiej kultury". Wspomnienia o Jerzym Gruzie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 14:50
W wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza, reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny, scenarzysta oraz aktor. - To wielka strata dla polskiej kultury popularnej - tak o śmierci reżysera mówi krytyk filmowy Janusz Wróblewski.
rozwiń zwiń