X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Można składać wnioski o dotacje na nawadnianie gospodarstwa. Nawet 60 proc. refundacji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 04:37
Od piątku rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć uprawy przed suszą, mogą ubiegać się o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Wnioski można składać do 20 kwietnia w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc finansowa wynosi maksymalnie 100 tysięcy złotych.
Audio
  • Można ubiegać się o dofinansowania na nawadnianie gospodarstwa. Relacja Agnieszki Jasik (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutesrstock, By Mags

Maciej Ruba z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyjaśnia, że o pomoc mogą starać się rolnicy posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 hektara i nie większej niż trzysta hektarów. Dodaje, że wsparcie jest przeznaczone na ulepszenie istniejących instalacji nawadniających, na systemy powiększające obszar nawadniania lub na działania, które jednocześnie prowadzą do modernizacji systemu i powiększenia nawadnianej powierzchni.

Kieruzel 663.jpg
Rzecznik Wód Polskich: pierwsze wymierne efekty związane z retencją jeszcze w tym roku

Refundacja nawet 60 proc. kosztów

Maciej Ruba podkreśla, że wsparcie jest przyznawane w formie refundacji - 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji lub 60 proc. w przypadku młodego rolnika. - Koszty oczywiście, wydatki muszą być poniesione, udokumentowane fakturami, potwierdzeniami zapłaty i dopiero wówczas składamy wniosek o płatność i ten wniosek o płatność jest rozliczany i wypłacana jest kwota dofinansowania - wskazuje.

Ekspert z ARiMR zaznacza, że rolnik może ubiegać się o pomoc po przekroczeniu minimalnego poziomu kosztów inwestycji, który wynosi 15 tysięcy złotych. Ponadto wniosek musi otrzymać przynajmniej 4 punkty, by Agencja go rozpatrzyła. Maciej Ruba wyjaśnia, że punkty są przyznawane między innymi za modernizację istniejącego systemu do nawadniania gospodarstwa czy za inwestycje, które doprowadzą do powiększenia nawadnianego obszaru.

Pomoc nie zależy od wielkości gospodarstwa

Anna Moskwa 1200.jpg
Wiceminister gospodarki morskiej: przekop Mierzei Wiślanej jest prawnie bezpieczny

Rolnicy mogą sfinansować z tego programu m.in. budowę studni i zbiorników, zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

Przyznanie pomocy nie jest uzależnione od wielkości ekonomicznej gospodarstwa i nie trzeba wykazywać wzrostu wartości dodanej brutto.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: będę stał przy polskich rolnikach i dbał o ich sprawy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 19:10
- Chcę zapewnić, że nadal będę stał przy polskich rolnikach, będę myślał i dbał o ich sprawy, i będę walczył we wszystkich przypadkach, jeżeli będę widział, że rolnicy mieliby być pokrzywdzeni - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Opola Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik Wód Polskich: pierwsze wymierne efekty związane z retencją jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 20:03
- Dbamy o to, żeby wody nie brakło i nie było jej za dużo - w sensie powodzi - i marcu, i w lipcu, ale także za 50 i 100 lat. To jest misja Wód Polskich - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik instytucji Sergiusz Kieruzel
rozwiń zwiń