X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marszałek Sejmu zaprosiła szefa NIK na spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 19:35
Szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował IAR, że marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia wraz z kierownictwem Izby na spotkanie. Zostało ono zaplanowane na piątek (21.02) na godzinę 11:30 w Sejmie.
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

eastnews marian banaś 1200.jpg
List Banasia do marszałek Sejmu. "Działanie organów ścigania jest bez precedensu"

Wcześniej w rozmowie z dziennikarzami szef NIK-u mówił, że oczekuje spotkania z marszałek Sejmu, ponieważ według niego wczorajsze przeszukanie jego mieszkań i gabinetu przez CBA było bezprawne.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury ws. Mariana Banasia

Funkcjonariusze CBA wczoraj przed 22.00 opuścili gabinet szefa NIK Mariana Banasia. Według służby prasowej Izby, na wejście do gabinetu i przeszukanie nie zgadzali się ani przedstawiciele Izby, ani ochrona obiektu.

Banaś skrytykował przeszukanie jego gabinetu

Zastępca Prokuratora Regionalnego w Białymstoku Paweł Sawoń poinformował, że agenci CBA przeszukali wczoraj 20 miejsc w ramach śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych prezesa NIK. Paweł Sawoń powiedział IAR, że o przeszukania wnioskowało CBA. Oświadczył też, że czynności były przeprowadzone zgodnie z prawem, gdyż immunitet, na który powołał się prezes NIK, dotyczy osoby, a nie zajmowanych przez niego pomieszczeń.

Marian Banaś we wczorajszym liście do marszałek Sejmu Elżbiety Witek napisał, że jest zmuszony poinformować ją o "naruszeniu prawa przez organy procesowe prowadzące postępowanie przygotowawcze". Skrytykował przeszukanie jego gabinetu. "Takie działanie organów ścigania jest bez precedensu, bowiem oznacza możliwość naruszenia niezależności konstytucyjnego, naczelnego organu kontroli państwowej" - napisał Marian Banaś. "Stanowczo sprzeciwiam się takim działaniom" - dodał prezes NIK.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef NIK nie podał się do dymisji. "Do Sejmu nie wpłynęło żadne pismo"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 15:55
Do sekretariatu marszałek Sejmu nie wpłynęło pismo od szefa NIK Mariana Banasia, w którym podał się on dymisji, co jednocześnie oznacza, że marszałek Sejmu nie mogła się zapoznać z tym pismem, ani tym bardziej go odesłać - przekazał w poniedziałek dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Sejmu: nie spotkałam się z panem Banasiem, nie złożył na moje ręce rezygnacji

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 12:20
- Szef NIK Marian Banaś nie podał się do dymisji, nie spotkałam się z nim, nie otrzymałam żadnego pisma, nie złożył na moje ręce rezygnacji - poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

List Banasia do marszałek Sejmu. "Działanie organów ścigania jest bez precedensu"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 18:55
Prezes NIK Marian Banaś napisał list do marszałek Sejmu, w którym ocenił, że działanie organów ścigania "oznacza możliwość naruszenia niezależności konstytucyjnego, naczelnego organu kontroli państwowej". "Jedynie Sejm jest władny podejmować jakiekolwiek decyzje (...) w zakresie dotyczącym działalności Najwyższej Izby Kontroli i jej organów" - zaznaczył.
rozwiń zwiń