X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Robi ludziom zamieszanie w głowie". Liziniewicz o wykorzystywaniu w kampanii osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 10:00
- Trzeba przyznać opozycji, że cały spin jest fajnie skonstruowany - jest lotny, rzeczywiście robi ludziom zamieszanie w głowie - stwierdził publicysta "Gazety Polskiej" Jacek Liziniewicz, komentując instrumentalne traktowanie w kampanii osób niepełnosprawnych i ciężko chorych. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Dariusz Grzędziński ("Super Express") i Jakub Maciejewski ("Sieci").
Audio
  • Publicyści o sytuacji w Konfederacji i prezydenckiej kampanii wyborczej ("Debata poranka"/ PR24)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Lucky Business/ Shutterstock

Janusz Kowalski 1200.jpg
Poseł Solidarnej Polski: opozycja bierze chorych na raka jako zakładników kampanii wyborczej

Goście audycji ocenili, że trwająca kampania wyborcza będzie najostrzejszą ze wszystkich.

- Nigdy jeszcze interesy postkomuny nie były tak zagrożone jak teraz - stwierdził Jakub Maciejewski. Jego zdaniem druga kadencja Zjednoczonej Prawicy i Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta może "miłosiernie dobić przeciwnika", czyli uporządkować państwo i przywrócić transparentność interesom ekonomicznym.

Jacek Liziniewicz odniósł się do wykorzystywania w kampanii osób niepełnosprawnych i chorych. - Trzeba przyznać opozycji, że cały spin jest fajnie skonstruowany - jest lotny, rzeczywiście robi ludziom zamieszanie w głowie - ironizował publicysta "Gazety Polskiej". Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość nie było przyzwyczajone do tego poziomu debaty przez ostatnie lata.

Dariusz Grzędziński nie zauważył wzrostu brutalizacji w kampanii. - Myślę, że każdy z nas zgodzi się z tym, że polska służba zdrowia jest dramatycznie niedofinansowana. (...) Te problemy zaczynają się już na poziomie ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej - stwierdził dziennikarz.

Permanentny konflikt w Konfederacji

Publicyści skomentowali również sytuację w Konfederacji. Wszyscy zgodzili się, że wewnątrz ugrupowania trwa ciągły konflikt i kolejne doniesienia medialne tylko to potwierdzają.

Artur Dziambor 1200.jpg
Artur Dziambor: Polacy czekają na polityków o poglądach wolnorynkowych

- Panowie mają kłopot z tym, żeby podzielić się pieniędzmi, bo dostali subwencje. Podejrzewam, że im dalej będzie "w las", tym więcej pojawi się kłopotów - skomentował Jacek Liziniewicz.

Dariusz Grzędziński stwierdził, że pieniądze te wpłyną do kasy partii dopiero na wiosnę. - Pierwsza transza wpłynie za około miesiąc i myślę, że wtedy należałoby się z większą uwagą przyjrzeć temu środowisku - dodał dziennikarz "Super Expressu".

Jakub Maciejewski, który przypomniał o wojnie wewnątrz partii, która rozegrała się podczas wyboru kandydata ugrupowania na prezydenta.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "Debata poranka"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście:  Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), Jakub Maciejewski ("Sieci"), Dariusz Grzędziński ("Super Express")

Data emisji: 18.02.2020

Godzina emisji: 08.35

st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Domański: głównym problemem dla prezydenta Andrzeja Dudy jest Konfederacja

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 12:15
- Nowym elementem przed wyborami jest Konfederacja. Reprezentuje pewną siłę. Poparcie dla Krzysztofa Bosaka dochodzi czasem do siedmiu procent. To tutaj jest główny problem, jeśli chodzi o wyjście Andrzeja Dudy ponad próg 50 procent - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pojawi się kilka nazwisk, które mogą zaskoczyć". W środę poznamy sztab Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 09:20
W sztabie wyborczym Andrzeja Dudy mają znaleźć się między innymi, europosłowie PiS: Joachim Brudziński i Beata Szydło, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha oraz rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Oficjalnie Andrzej Duda zaprezentuje skład sztabu wyborczego w środę. Planowane jest w tym dniu również spotkanie mobilizacyjne ze sztabami okręgowymi. 
rozwiń zwiń