X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Powstanie "Panteon Górnośląski". Premier gościem uroczystości w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 03:29
Premier Mateusz Morawiecki będzie dziś po południu przebywał z wizytą w województwach śląskim i małopolskim. W Gliwicach odwiedzi firmę Marco. Następnie w Katowicach weźmie udział w uroczystości podpisania umowy dotyczącej utworzenia "Panteonu Górnośląskiego".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Adam Guz / KPRM

W podziemiach archikatedry katowickiej, na ponad dwóch tysiącach metrów kwadratowych, za pomocą multimediów upamiętnione zostaną osoby ważne dla regionu.

"Panteon Górnośląski" w Katowicach

duda1200.jpg
"Najważniejszy cel to podniesienie poziomu życia Polaków". Zobacz nowy spot Andrzeja Dudy

Całość wystawy będzie podzielona na cztery grupy tematyczne. Pierwsza z nich będzie przedstawiać wybitne postaci związane z kulturą, nauką i sztuką. Następna część wystawy przybliży postaci bohaterów związanych ze Śląskiem, gdzie szczególnie zaakcentowani będą Powstańcy. Kolejna część zostanie poświęcona społeczeństwu i społecznikom. Ostatnia przestrzeń wystawowa będzie natomiast opowiadać o ludziach Kościoła.

Sygnatariuszami umowy będą: metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz prezydent Katowic Marcin Krupa. Premier Mateusz Morawiecki będzie gościem uroczystości. Nowa instytucja kultury ma powstać do 2022 roku. Jej koszt szacowany jest na 40 milionów złotych.

Później premier weźmie udział w uroczystości z okazji otwarcia rozbudowanej części szkoły - Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ojciec żył dla Polski". Premier dziękuje za pamięć o Kornelu Morawieckim

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 13:00
- Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o wkładzie mojego ojca, Kornela Morawieckiego w obalenie systemu komunistycznego i walce o prawdę, gdy w III RP tej prawdy w życiu publicznym zaczynało brakować - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kampania Andrzeja Dudy nabiera rozpędu. "Pracujemy pełną parą"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 19:45
W połowie tygodnia prezydent Andrzej Duda zaprezentuje swój sztab wyborczy. Dziś opublikowano pierwszy spot z udziałem urzędującego prezydenta, wystartowała również jego kampania bilbordowa. W walce o reelekcję Andrzej Duda będzie miał wsparcie polityków PiS, w tym byłej premier Beaty Szydło, która ma odegrać kluczową rolę w jego sztabie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Europa potrzebuje ambitnego, ale sprawiedliwego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 21:33
- Na sprawiedliwym budżecie Unii Europejskiej zyskają zarówno bogatsze północne kraje Wspólnoty, jak i biedniejsze południowe - przekonuje premier Mateusz Morawiecki w artykule napisanym dla niemieckiego dziennika "Die Welt". Mateusz Morawiecki broni też polityki spójności, twierdząc, że musi ona pozostać najwyższym unijnym priorytetem.
rozwiń zwiń