X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Oszustwa podatkowe na kwotę pół miliona złotych. Akcja służb

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 05:30
Oszustwo podatkowe na podatku VAT zostało wykryte w Wólce Kosowskiej - funkcjonariusze mazowieckiej KAS we współpracy z radomską Komendą Wojewódzką Policji zatrzymali ponad 430 tys. zł w gotówce - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Thum Lukasz
663_CBŚP.jpg
Pozorowany obrót złotem na ogromną skalę. Kolejne zatrzymania CBŚP

Warszawska IAS podała, że rezultatem wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS), było ujawnienie nielegalnego procederu związanego z handlem towarem importowanym z Chin.

Izba zaznaczyła, że podczas wspólnych działań prowadzonych przez funkcjonariuszy MUCS oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Radomiu, przeszukano jeden z boksów handlowych na terenie Wólki Kosowskiej. Zarejestrowana była w nim siedziba jednej ze spółek objętych śledztwem. Podczas kontroli zabezpieczono gotówkę w wysokości 91 tys. USD, 15 tys. zł, i 15 tys. euro, na łączną kwotę 432 tys. zł oraz dokumentację księgową firmy. Zebrane materiały zostały zabezpieczone przez zespół techników kryminalistyki.

abw free 1200.jpg
Zatrzymania ABW ws. wyłudzania VAT-u. "Fikcyjne transakcje na 60 mln zł"

Nierzetelne księgi podatkowe i zaniżanie obrotów

Dodano, że z zabezpieczonych dowodów wynika, że spółka importowała towary handlowe z Chin, a nie kupowała ich w Polsce, co miały potwierdzać wykazywane w składanych deklaracjach tzw. "puste" faktury. Ujawnione dokumenty potwierdzają, że podejrzana spółka od 2016 r. prowadziła nierzetelnie księgi podatkowe i zaniżała obroty osiągane z handlu wyrobami odzieżowymi produkowanymi w Chinach. Prezesowi firmy, obywatelowi Chin postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego polegającego na podaniu nieprawdy w celu uszczuplenia należnego podatku.

- Przedmiotowa sprawa jest przykładem efektywnej walki z przestępczością godzącą w uszczuplenia skarbu państwa - powiedział cytowany w komunikacie naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego Wojciech Pawlak.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Naczelnik MUCS w Warszawie.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śląsk: znaczna ilość narkotyków i broń przy zatrzymanym 36-latku

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 02:43
Ponad 4,5 kg narkotyków, a także broń palną znaleźli śląscy funkcjonariusze przy zatrzymanym 36-latku. - Policjanci wiedzieli, że 36-latek może mieć znaczne ilości narkotyków -  powiedziała PAP rzeczniczka sosnowickiej komendy podkomisarz Sonia Kepper
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad pół tony nielegalnego tytoniu ukryte w samochodzie. Akcja KAS i CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 05:12
660 kg tytoniu w samochodzie dostawczym ujawnili funkcjonariusze mazowieckiej KAS oraz CBŚP - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Nielegalna działalność mogłaby narazić Skarb Państwa na straty w wysokości prawie 700 tys. złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróbki o milionowej wartości na terenie prywatnej posesji. Akcja KAS i Policji

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 05:32
 Izba Administracji Skarbowej w Warszawie poinformowała o zajęciu podróbek o wartości ponad 5 mln złotych. W akcji brali udział funkcjonariuszr Służby Celno-Skarbowej i przysuskiej Policji. Jak dodano, hurtowe ilości odzieży i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek znajdowały się na terenie prywatnej posesji.
rozwiń zwiń