X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: ta bitwa jeszcze trwa i musimy ją wygrać

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 19:45
 - Przed nami jeszcze jedne wybory, te decydujące - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński, wyróżniony tytułem Człowieka Roku 2019 "Gazety Polskiej". - Ta bitwa jeszcze trwa i musimy ją wygrać. Mamy ku temu siły - przekonywał.
Audio
  • Jarosław Kaczyński z wyróżnieniem Człowieka Roku "Gazety Polskiej" (IAR)
  • Jarosław Kaczyński z wyróżnieniem Człowieka Roku "Gazety Polskiej" (IAR)
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Jarosław Kaczyński, odbierając nagrodę w niedzielę w Filharmonii Narodowej, podkreślił, że znalezienie się wśród wyróżnionych wraz z abp. Markiem Jędraszewskim i śp. Kornelem Morawieckim jest dla niego szczególnym zaszczytem.

Jarosław Kaczyński sztab wyborczy PIS pap 1200.jpg
Prezes PiS z nagrodą "Człowiek Roku 2019"

Jak zaznaczył, Jędraszewski - laureat nagrody Klubów Gazety Polskiej, już dziś wpisał się w historię Polski i historię Kościoła jako "wielki kapłan". - Jako jeden z tej linii, która stanowią tacy ludzie, jak kardynał Hlond, jak kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, i w końcu wielki Jan Paweł II - dodał Jarosław Kaczyński.

Nawiązując do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który odebrał nagrodę w imieniu swego zmarłego ojca, prezes PiS mówił natomiast o wysiłku dla Polski wolnej i solidarnej.

"Bitwa jeszcze trwa"

Jarosław Kaczyński przyznał, że zadał sobie pytanie, za co otrzymuje w tym roku wyróżnienie. - Pomyślałem, a właściwie inni mi podpowiedzieli, że pewnie za to, że dwukrotnie formacja polityczna, na której czele stoję, wygrała wybory - zaznaczył.

- Sądzę, że to była przyczyna, ale wydaje mi się też, że moim obowiązkiem jest przypomnieć o tym - choć wszyscy o tym wiemy - że przed nami jeszcze jedne wybory. Te decydujące. Ktoś może powiedzieć, że to nie jest właśnie chwila i miejsce stosowne, żeby o tym mówić, ale jeśli jest niestosowne, to ja będę niestosowny - powiedział Jarosław Kaczyński.

Według prezesa PiS, "bitwa jeszcze trwa". - Musimy ją wygrać. Mamy ku temu siły. Pokazaliśmy to w zeszłym roku i mam nadzieję, że pokażemy także w tym - podkreślił.

"Naszą nadzieją są młodzi ludzie"

- Naszą nadzieją są młodzi ludzie. To jest nasza pewność, że walka o Polskę i walka o wartości, o europejską cywilizację, której jesteśmy bardzo ważną częścią, zostanie zwyciężona - mówił lider PiS.

Jarosław Kaczyński nawiązując do rozpoczętej kampanii prezydenckiej podkreślał, że "mamy siły", by zwyciężać, co było widoczne w minionym roku podczas wyborów parlamentarnych i do PE. Zaznaczył jednocześnie, że są różne elementy tej siły. - Wasz ruch, szanowni państwo, jest także bardzo ważnym tej siły elementem - powiedział zwracając się do uczestników gali.

morawiecki duda 2020.jpg
Premier: mój ojciec do ostatnich swoich dni chciał walczyć o lepszą Polskę

- Ale jeśli na coś patrzę ze szczególnym optymizmem, ze szczególną nadzieją, to jest to, że mamy wielu ludzi wybitnie zdolnych, zdeterminowanych, ludzi młodych to jest nasza nadzieja - oświadczył Jarosław Kaczyński.

- To jest nasza pewność, że prędzej czy później ta walka o Polskę i walka o wartości, o europejską cywilizację, której jesteśmy bardzo ważną częścią, zostanie zwyciężona - dodał.

Na te słowa uczestnicy gali wznosili okrzyki: "zwyciężymy!".

- Tak proszę państwa, zwyciężymy. Mamy siły dziś i mamy na przyszłość, bo to będzie długo trwało, ale z całą pewnością zwyciężymy i to będzie zwycięstwo nie tylko w skali naszego narodu, w skali naszego państwa. To będzie zwycięstwo w skali Europy, a nawet szerzej - w skali całego świata, bo dobro w końcu musi pokonać zło. Jestem głęboko przekonany, że pokona - powiedział prezes PiS.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PiS: nie musimy marzyć, mamy Andrzeja Dudę

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 14:48
- Prezydent Andrzej Duda przez cały czas był ostoją obrony polskiego porządku publicznego, polskiej konstytucji, polskiego prawa - mówił o poparciu dla Andrzeja Dudy, kandydata na prezydenta, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS z nagrodą "Człowiek Roku 2019"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 10:00
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odbierze w niedzielę wyróżnienie Człowieka Roku 2019 "Gazety Polskiej”. Gala rozpocznie się o 17.00 w Filharmonii Narodowej.
rozwiń zwiń