X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: przyjęty budżet zakłada bardzo wysokie nakłady na polityki społeczne i rozwój

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 19:30
"To nie jest budżet, który wprowadza oszczędności w najważniejszych obszarach dla obywateli. Zakłada bardzo wysokie nakłady na polityki społeczne np. wsparcie dla seniorów i dla młodzieży. Wysokie nakłady na rozwój" - napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.
Premier Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rządu
Premier Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem rząduFoto: PAP/Paweł Supernak

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2020 r. Za opowiedziało się 231 posłów, 217 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

pap_mf-1200.jpg
Prof. Modzelewski: budżet jest optymistyczny, ale całkowicie realistyczny

"Mam dla wszystkich wspaniałe wieści. Pierwszy w historii budżet bez deficytu staje się faktem!" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.
"Co istotne, to nie jest budżet, który wprowadza oszczędności w najważniejszych obszarach dla obywateli. Zakłada bardzo wysokie nakłady na polityki społeczne np. wsparcie dla seniorów i dla młodzieży. Wysokie nakłady na rozwój. Wszystko to dzięki ciężkiej pracy Polaków i poprawie wpływów podatkowych" - czytamy.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Budżet w ryzach, choć przybyło wydatków i ulg

Głównym założeniem przyjętego budżetu jest równowaga wydatków i dochodów państwa. Jedne i drugie wyniosą ponad 435 miliardów złotych.

Plan finansowy zakłada wzrost PKB o 3,7 procent oraz inflację na poziomie 2,5 procent.

Zachowane mają zostać wydatki na programy społeczne, takie jak Rodzina 500 Plus, Dobry Start i tak zwana trzynasta emerytura.

sejm_jaro_mateo_1200.jpg
Budżet na 2020 rok bez deficytu. Zobacz, jakie będą dochody i wydatki

Zwiększone mają zostać również wydatki na wojsko, ochronę zdrowia i poprawę infrastruktury kolejowo-drogowej.

Posłowie przyjęli 15 z 111 zgłoszonych wcześniej poprawek. W tym poprawkę dotyczącą podwyżek wynagrodzeń pracowników IPN, Naczelnego Sądu Administracyjnego, MSWiA oraz parków narodowych, a także poprawkę dotyczącą przesunięcia 10 milionów złotych na realizację programu "Narodowa Strategia Onkologiczna na lata 2020-2030".

Ustawa przewiduje dodatkowe 40 milionów złotych dla Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup samochodów. Budżet zakłada 6-procentowy wzrost płac dla nauczycieli.

Ustawą budżetową zajmie się teraz Senat.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm przyjął budżet na 2020 rok. Pęk: to bardzo duży i bardzo hojny budżet

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 20:00
Senator PiS Marek Pęk i Bogusław Liberadzki, europoseł Lewicy rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o nowym budżecie, który przyjął Sejm. Budżet nie przewiduje deficytu, dochody i wydatki są równej wysokości - 435,3 mld zł.
rozwiń zwiń