X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 11:25
W związku z tym od marca emerytury i renty z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wzrosną o co najmniej 70 zł brutto. Najniższe wyniosą 1200 zł brutto. Wzrośnie także z 1600 zł do 1700 zł próg dochodowy przy świadczeniu dla osób niesamodzielnych.
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej Duda Foto: PAP/Radek Pietruszka
Przemysław Czarnek 1200.jpg
13. emerytura. Poseł PiS: obroniliśmy to, co chciał zabrać Senat

Zgodnie z podpisaną przez prezydenta nowelizacją najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne wzrosną do 1200 zł (wzrost z 1100 zł), a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - do 900 zł (wzrost z 825 zł). Dodatki do emerytur i rent zostaną podwyższone procentowym wskaźnikiem waloryzacji.

Świadczenia do wysokości 1966,29 zł wzrosną o 70 zł, natomiast świadczenia powyżej tej kwoty wzrosną o 3,56 proc.

Kto może wystąpić o świadczenie uzupełniające?

Podwyższony został także próg uprawniający do wypłaty świadczenia dla osób niesamodzielnych do 1700 zł. Obecnie o świadczenie uzupełniające w kwocie do 500 zł mogą wystąpić osoby, które ukończyły 18 lat i są niezdolne do samodzielnej egzystencji, a suma przysługujących im świadczeń z funduszy publicznych nie przekracza 1600 zł.

Wskaźnik waloryzacji świadczeń to średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, zwiększony o co najmniej 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maląg: mamy misje, aby naszym obywatelom żyło się lepiej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 17:09
- Patrzymy na rodzinę szeroko i biorąc pod uwagę więź międzypokoleniową, pamiętamy o naszych seniorach - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emeryci i renciści dostaną trzynaste emerytury. Sejm odrzucił senackie poprawki

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 23:00
Sejm odrzucił poprawki Senatu do ustawy o trzynastej emeryturze i tym samym przyjął te przepisy. Za przyjęciem ustawy w pierwotnym brzmieniu głosowało 273 posłów, przeciwko było 141, a wstrzymało się 31.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął ustawę o przeniesieniu środków z OFE do IKE i ZUS

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 23:20
Sejm przyjął rządową ustawę dotyczącą przeniesienia środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych na Indywidualne Konta Emerytalne lub do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Regulację przyjęto wraz z częścią poprawek rekomendowanych wcześniej przez komisję finansów publicznych oraz polityki społecznej oraz komisję rodziny.
rozwiń zwiń