X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Butelka wódki zamiast mandatu. Łapówki dla Straży Miejskiej na Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 10:28
28 osób odpowie przed sądem za wręczanie łapówek funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Katowicach w zamian za odstąpienie od ukarania za wykroczenia drogowe. Funkcjonariusze mieli przyjmować kwoty od 19 do 100 zł, wśród wręczonych korzyści był też alkohol.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Straż Miejska Katowice

O skierowaniu do katowickiego sądu rejonowego sądu aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. To kolejny już akt oskarżenia w tej sprawie – wcześniej o przyjmowanie łapówek prokuratura oskarżyła kilkunastu strażników miejskich i inne osoby osób, które miały im wręczać korzyści majątkowe.

Wykroczenia kierowców

Jak podała prokurator, osoby objęte ostatnim aktem oskarżenia odpowiedzą za wręczanie strażnikom łapówek od sierpnia 2012 do stycznia 2013 r. w zamian za odstąpienie od ukarania mandatami karnymi i punktami karnymi za wykroczenia w ruchu drogowym.

speed 1200.jpg
Wręczyli już blisko 20 tys. mandatów. Oto postrach piratów drogowych na Śląsku

- Jak ustalono w śledztwie, najczęściej były to wykroczenia, które polegały na parkowaniu w miejscu niedozwolonym, wjechaniu w drogę pomimo ustawionego zakazu ruchu lub zakazu wjazdu. Kwoty łapówek wynosiły od 19 do 100 złotych. W jednym przypadku korzyścią wręczoną funkcjonariuszom Straży Miejskiej była butelka wódki - poinformowała rzeczniczka.

Oskarżeni nie przyznali się w śledztwie do winy. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub do dwóch lata więzienia.

Wcześniejsze oskarżenia

To kolejny akt oskarżenia w sprawie korupcji w Straży Miejskiej w Katowicach. Wcześniej prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 16 byłym strażnikom, którzy mieli przyjmować łapówki oraz 57 innym osobom, które usłyszały zarzuty wręczania im korzyści majątkowych.

Wcześniej wobec 96 innych osób podejrzanych – sprawców wykroczeń drogowych i osób, które wręczały łapówki - prokurator złożył do sądu wnioski o warunkowe umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko nim.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śląsk: byli policjanci z drogówki oskarżeni o korupcję. 80 zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:10
Sześciu byłych funkcjonariuszy policji z wydziału ruchu drogowego komendy w Gliwicach odpowie przed sądem za przyjmowanie łapówek od kierowców. Przedstawiono im ponad 80 zarzutów korupcyjnych.
rozwiń zwiń