X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pozorowany obrót złotem na ogromną skalę. Kolejne zatrzymania CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 07:44
Zatrzymano kolejne trzy osoby w śledztwie dotyczącym wyłudzenia oraz usiłowania wyłudzenia podatku VAT w związku z pozorowanym obrotem złotem - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: cbsp.policja.pl
abw free 1200.jpg
Zatrzymania ABW ws. wyłudzania VAT-u. "Fikcyjne transakcje na 60 mln zł"

Śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej pozorującej obrót złotem i wyłudzającej podatek VAT wszczęła Prokuratura Regionalna w Lublinie.

- Śledztwo wszczęto wskutek zawiadomienia złożonego w sierpniu 2015 roku przez Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, opartego o ustalenia wynikające z kontroli podatkowej prowadzonej wobec przedsiębiorcy z Lublina z branży jubilerskiej - tłumaczyła Ewa Bialik.

Puste faktury i fikcyjne transakcje

- W toku czynności ustalono, iż od stycznia 2014 r. do lutego 2015 r. podatnik ten zaewidencjonował w księgowości swojej firmy łącznie 112 faktur dotyczących nabycia blachy oraz granulatu złota bądź srebra od sześciu dostawców z całego kraju o łącznej wartości brutto ponad 54 mln zł, zawierające ponad 10 mln zł podatku VAT. Przedmiotowe transakcje były fikcyjne, a wystawione faktury tzw. "puste" - wskazała prokurator.

cba-bank-free-1200.jpg
Narazili Skarb Państwa na stratę ponad 700 mln zł. Trzy osoby w rękach CBA

Dodatkowo - jak ustalili śledczy - firma równolegle z zakupami dokonała sprzedaży złota lub srebra na rzecz podmiotu z Belgii. - W roku 2014 i styczniu 2015 łączna wartość jej dostaw do odbiorcy belgijskiego wyniosła blisko 12 mln euro. Z tytułu tych transakcji podmiot gospodarczy wystawił łącznie 39 faktur dokumentujących wewnątrzwspólnotową dostawę ze stawką VAT 0% - podała.

Kilkanaście osób zatrzymanych

Łącznie do tej sprawy zatrzymano już 31 osób, z czego sześciu podejrzanych nadal przebywa w tymczasowym areszcie.

- Na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji 11 lutego 2020 roku zatrzymali kolejne trzy osoby prowadzące działalność gospodarczą i uwikłane w ten proceder. Dokonano także przeszukań zajmowanych przez nich pomieszczeń - poinformowała prokurator.

Zarzuty prania brudnych pieniędzy

Zatrzymanym Magdalenie H., Przemysławowi P. i Agnieszce U. prokurator przedstawił zarzuty udziału z organizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Dodatkowo Magdalena H. i Przemysław P. usłyszeli zarzuty dotyczące udzielenia innym pomocy do popełnienia przestępstw przeciwko dokumentom i przestępstw skarbowych.

Za zarzucane czyny wszystkim podejrzanym może grozić do 15 lat więzienia.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Służby rozbiły grupę przestępczą. Ich karuzele VAT kosztowały państwo ponad miliard złotych

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 07:40
Funkcjonariusze CBŚP wspólnie z KAS pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu rozbili grupę przestępczą zajmującą się wyłudzeniami VAT w zakresie obrotu m.in. sprzętem komputerowym i telefonami komórkowymi - poinformowała w poniedziałek PAP Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: dzięki Mariuszowi Kamińskiemu służby są coraz bardziej profesjonalne

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 04:43
- 4,5 tysiąca grup przestępczych rozbitych w czasie działalności pana ministra Mariusza Kamińskiego. To jemu zawdzięczamy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla koordynatora specsłużb. Jak wskazał, inną zasługą ministra jest to, że "polskie służby specjalne stają się coraz bardziej profesjonalne, dorównują najlepszym służbom zachodnim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróbki o milionowej wartości na terenie prywatnej posesji. Akcja KAS i Policji

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 05:32
 Izba Administracji Skarbowej w Warszawie poinformowała o zajęciu podróbek o wartości ponad 5 mln złotych. W akcji brali udział funkcjonariuszr Służby Celno-Skarbowej i przysuskiej Policji. Jak dodano, hurtowe ilości odzieży i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek znajdowały się na terenie prywatnej posesji.
rozwiń zwiń