X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mariusz Kamiński: debata ws. wotum nieufności była niemerytoryczna

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 02:14
Zdaniem ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego sejmowa debata nad wnioskiem KO o wotum nieufności była "niemerytoryczna i pozbawiona sensu". - Starałem się rzeczowo odpowiedzieć na wszystkie zarzuty formułowane przez opozycję - mówił dziennikarzom po głosowaniu.
Mariusz Kamiński przemawia na sali obrad Sejmu
Mariusz Kamiński przemawia na sali obrad SejmuFoto: PAP/Paweł Supernak

Sejm odrzucił wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Za opowiedziało się 216 posłów, przeciwko było 233, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Wniosek poparły wszystkie opozycyjne kluby: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL-Kukiz15 oraz koło Konfederacji. Przeciw był klub PiS.

ZOBACZ TAKŻE
pap mariusz kamiński 1200.jpg
Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego

Reakcja premiera i ministra

W obronie ministra wystąpił m.in. premier Mateusz Morawiecki, który przekonywał, że Kamiński to "najlepszy koordynator służb specjalnych, jakiego miała Polska od bardzo dawna".

Kamiński w odpowiedzi na zarzuty posłów opozycji zapewniał, że ma dla funkcjonariuszy "zawsze ten sam przekaz - złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia".

Kamiński: to awantura polityczna

- Jestem trochę rozczarowany brakiem merytorycznego charakteru tej debaty. Starałem się rzeczowo odpowiedzieć na wszystkie zarzuty formułowane przez opozycję - powiedział Mariusz Kamiński po głosowaniu. Jego zdaniem, była to "awantura polityczna". - Nawiązywano w wypowiedziach opozycji nawet do kampanii prezydenckiej, atakując przy okazji prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział.

- Obiektywnie Polska jest bezpieczna, Polacy czują się bezpiecznie w naszym państwie i takie niemerytoryczne, polityczne debaty na temat bezpieczeństwa wydaje się, że nie mają sensu, ale ja z pełną pokora podchodzę do procedur parlamentarnych - zapewnił minister.

"Zgodne z prawem decyzje" ws. Kwaśniewskich

Pytany o powody podania szczegółów dotyczących prywatnego życia w podsłuchach CBA w sprawie majątku Kwaśniewskich powiedział, że decyzje "zostały zatwierdzone przez prokuraturę i są to decyzje zgodne z prawem". - Jest to absolutnie legalne w tym kontekście - zapewnił.

kwaśniewski 1200 pap.jpg
"Kupili w Kazimierzu całe wzgórze. Jasio się wygadał". Fragmenty rozmów z materiałów CBA

- Swego czasu chciano wsadzić mnie do więzienia za to, że jako szef CBA miałem czelność sprawdzać majątek byłego prezydenta, wtedy niezwykle popularnego polityka. Dziś jestem po raz kolejny pomawiany, że jakoby miałem ze względów politycznych, wbrew materiałowi zgromadzonemu przez służbę, którą kierowałem, chcieć doprowadzić do postawienia fałszywych zarzutów byłej parze prezydenckiej. Nigdy tak nie było - przekonywał Mariusz Kamiński. Jak dodał, zawsze była to rzetelna, ciężka praca funkcjonariuszy.

We wtorek na stronie internetowej CBA udostępniło materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym. To m.in. raport, protokoły przesłuchań, stenogramy rozmów telefonicznych. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn stwierdził, że materiały upublicznione przez CBA wskazują, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli faktycznymi właścicielami nieruchomości i to oni podejmowali najważniejsze decyzje dotyczące domu w Kazimierzu Dolnym.

msze

msze

Czytaj także

Kulisy Spraw: śledztwo ws. "willi Kwaśniewskich"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 19:59
Katowicka prokuratora analizuje przepływy finansowe na kontach współpracowników oraz znajomych rodziny byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Część zgromadzonych przed laty materiałów CBA w sprawie "willi Kwaśniewskich" teraz uznano na materiały dowodowe. W Polskim Radiu 24 w audycji Kulisy Spraw redaktor Jerzy Jachowicz rozmawiał o "majątku Kwaśniewskich" z Wojciechem Wybranowskim ("Do Rzeczy"). 
rozwiń zwiń