X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Portal o Bitwie Warszawskiej. Przedsięwzięcie Polskiego Radia i "Niepodległej"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 15:43
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Kowalski, podpisali list intencyjny w kwestii współpracy obu instytucji przy stworzeniu narracyjnej strony internetowej, która w nowoczesny, multimedialny sposób przybliży wiedzę o Bitwie Warszawskiej 1920 roku.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zwróciła uwagę, że Biuro Programu "Niepodległa" będzie mogło korzystać m.in. z marki i tradycji, którą wnosi Polskie Radio (IAR)
  • Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przypomniała m.in. o najważniejszych inicjatywach Polskiego Radia dotyczących obchodów stulecia niepodległości oraz Bitwy Warszawskiej (IAR)
  • Wicedyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia Krzysztof Kossowski wyjaśnia, że portal poświęcony Bitwie warszawskiej będzie tworzony według najnowocześniejszych wzorców (IAR)
  • - Chcemy pokazywać wspólnie z Polskim Radiem, że Bitwa Warszawska to nie tylko wydarzenie polskie, ale też ogólnoświatowe, które miało wpływ na bieg historii Europy - podkreśla dyrektor programu "Niepodległa" Jan Kowalski (IAR)
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektor Biura Programu Niepodległa Jan Kowalski
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan KowalskiFoto: Cezary Piwowarski

"Niepodległa" to program na lata 2017-2022 koordynowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego głównym zadaniem jest "wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków". W ramach programu dofinansowane zostały setki projektów związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

mikrofon 1200 free
Bitwa Warszawska. Konkurs na scenariusz słuchowiska

W związku z przypadającą w tym roku 100. Rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku Polskie Radio i "Niepodległa" wspólnie stworzą nowoczesną stronę internetową, która w sposób narracyjny opowie o genezie, przebiegu i skutkach jednej z 18. przełomowych bitew w historii świata.

Tradycja Polskiego Radia

- Biuro Programu "Niepodległa" będzie mogło korzystać ze współpracy z Polskim Radiem, polegającej na archiwaliach, ale też na marce Polskiego Radia, które ma prawie 100 lat. Ta tradycja, która z Polskim Radiem się wiąże, to jest niewątpliwy atut - podkreśliła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Prezes Polskiego Radia: przede wszystkim spełniamy misję publiczną

- Uznaliśmy, że warto połączyć nasze siły, jeżeli chodzi o działania przede wszystkim w portalu PolskieRadio24.pl, bo tam pojawia się wiele treści dotyczących Niepodległości Polski - dodała prezes. Przypomniała też, że Polskie Radio "podejmuje audycje czy wszelkie inicjatywy związane z informowaniem o historii i o najważniejszych wydarzeniach związanych z obchodami stulecia i odzyskania Niepodległości i Bitwy Warszawskiej 1920 roku".

Dyrektor programu "Niepodległa" Jan Kowalski wyjaśnił, że portal będzie multimedialnym i wielojęzykowym kompendium wiedzy o Bitwie Warszawskiej. Zwrócił uwagę, że znajdą się tam różnorakie treści związane z Bitwą Warszawską.

Weygand_663.jpg
Maxime Weygand podziwiał Polaków. Posłuchaj, co mówił o naszym zwycięstwie w 1920 roku

- Będą to materiały archiwalne pochodzące z Polskiego Radia, ale też z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego, fotografie, nagrane podcasty, które będzie można odsłuchać, naszym partnerem jest też Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku - powiedział Jan Kowalski.

Nowoczesna forma

Wicedyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia Krzysztof Kossowski tłumaczył, że portal poświęcony Bitwie Warszawskiej zostanie stworzony według najnowocześniejszych wzorców.

- Nie będzie to strona czysto encyklopedyczna, ale historia opowiadana poprzez kolejne rozdziały, poprzez historię osób biorących udział w tamtych wydarzeniach - przekazał. Jak podkreślił, "teraz w ten sposób konstruuje się na świecie najlepsze tego typu serwisy, dlatego chcemy tak podejść do tematu".

Premiera strony o Bitwie Warszawskiej planowana jest w lipcu 2020 roku.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Czabański: Polskie Radio to wielka instytucja kultury

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 15:00
- Archiwa radiowe zawierają klejnoty i perły polskiej kultury. Mało kto zdaje sobie sprawę z funkcji kulturotwórczej Polskiego Radia, a bez istnienia mediów publicznych, polska kultura doznałaby zubożenia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń