X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zatrzymania ABW ws. wyłudzania VAT-u. "Fikcyjne transakcje na 60 mln zł"

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 07:49
Jak informuje portal wPolityce.pl, ABW dokonała kolejnych zatrzymań w związku z tzw. karuzelami VAT-owskimi. Grupa przestępcza miała fikcyjnie obracać wyrobami metalowymi, a kwoty transakcji wynosiły ok. 60 mln zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ABW

Według serwisu wPolityce.pl Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby na Mazowszu w związku z procederem wyłudzania podatku VAT. Przestępcza działalność przypadała na okres 2012-2015. Jak czytamy w portalu, fikcyjny obrót towarami odbywał się między dziesiątkami powiązanych ze sobą firm.

cbśp logotyp 1200 cbśp.jpg
Służby rozbiły grupę przestępczą. Ich karuzele VAT kosztowały państwo ponad miliard złotych

Rzecznik koordynatora służb potwierdza

- Sprawa dotyczy działalności podmiotów gospodarczych handlujących wyrobami metalowymi w latach 2012-2015. Kilkadziesiąt powiązanych ze sobą podmiotów gospodarczych brało udział w obrocie karuzelowym wyrobami stalowymi i innymi wyrobami metalowymi (cynkiem, ołowiem i aluminium) poprzez przeprowadzanie pomiędzy sobą fikcyjnych transakcji. Celem przestępczego procederu było uzyskiwanie nienależnych zwrotów podatku VAT - wPolityce.pl cytuje Stanisława Żaryna, rzecznika ministra-koordynatora służb specjalnych.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Żaryn: według materiałów CBA właścicielami willi byli Kwaśniewscy

Dwie zatrzymane osoby miały nieformalnie zarządzać jedną ze spółek zamieszanych w tę sprawę. Osoba, która formalnie nią kierowała, została zatrzymana wcześniej i już usłyszała zarzuty.

Jest to jedna z firm, która uczestniczyła w procederze fikcyjnych transakcji w celu wyłudzenia nienależnego zwrotu VAT. Jak podaje portal, tylko ta jedna firma w ciągu zaledwie jednego półrocza 2015 roku miała przeprowadzić fikcyjne sprzedaże produktów na łączną kwotę ok. 60 mln zł.

Sprawa rozwojowa

Jak czytamy w serwisie, sprawa wciąż nie została zakończona i można spodziewać się kolejnych zatrzymań. Dwie osoby zatrzymane na Mazowszu usłyszały już zarzuty i trafiły do aresztu na 3 miesiące. Aż dotąd - według cytowanych przez portal służb - zarzuty postawiono w tej sprawie 66 podejrzanym.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Narazili Skarb Państwa na stratę ponad 700 mln zł. Trzy osoby w rękach CBA

Śledztwo prowadzi katowicka delegatura ABW. Nadzoruje je Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

wpolityce.pl/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad pół miliona zł wyłudzonego VAT. Zatrzymane b. funkcjonariuszki służby celnej

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 11:29
Agenci CBA zatrzymali trzy osoby, w tym dwie byłe funkcjonariuszki służby celnej, w śledztwie dotyczącym wyłudzania podatku VAT. Zatrzymanym prokuratura postawiła zarzuty. Kobiety trafiły do aresztu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego. Sejmowa komisja przeciw

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 20:43
Sejmowa komisja ds. służb specjalnych negatywnie zaopiniowała wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka akcja CBA. Blisko 300 funkcjonariuszy rozbiło międzynarodową grupę przestępczą

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 09:45
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 18 osób i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą głównie na terenie Wólki Kosowskiej koło Warszawy. Grupa za pośrednictwem krajowej instytucji płatniczej wytransferowała poza granice kraju co najmniej 8 miliardów 600 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z oszustw podatkowych.
rozwiń zwiń