X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef senackiej komisji etyki gratulował demonstrantom w Pucku. PiS chce jego odwołania

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 17:25
Klub PiS złoży wniosek o odwołanie Sławomira Rybickiego (KO) z funkcji przewodniczącego senackiej komisji regulaminowej, etyki i spraw senatorskich. Jego zachowanie podczas uroczystości w Pucku nie licuje z godnością senatora - uważają politycy PiS. - Wniosek PiS jest niepoważny - ocenił Rybicki.
Wicemarszałek Sejmu, kandydatka KO w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska oraz senator KO Sławomir Rybicki podczas uroczystości w Pucku
Wicemarszałek Sejmu, kandydatka KO w wyborach prezydenckich Małgorzata Kidawa-Błońska oraz senator KO Sławomir Rybicki podczas uroczystości w PuckuFoto: PAP/Adam Warżawa
Urszula Rusecka 1200.jpg
Poseł PiS: hejt jest podstawowym elementem kampanii prezydenckiej PO

W poniedziałek w Pucku i Wejherowie podczas uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Pikietujący mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła m.in. "Konstytucja" i "Duda jesteś wstydem narodu", gwizdali i wykrzykiwali hasła m.in.: "Marionetka" i "Będziesz siedział".

W uroczystościach uczestniczyła też wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), kontrkandydatka Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Na filmikach zamieszczonych w internecie widać, że spotyka się ona z protestującymi wcześniej osobami, które pytają: "było słychać?".

kod_tvpinfo_1200.jpg
Demonstranci z Pucka w warszawskiej przyczepie KOD-u. Zdradził ich pewien szczegół

Senatorowie PiS wskazali podczas środowej konferencji prasowej, że jedną z towarzyszących Kidawie-Błońskiej osób był senator Rybicki, który - według nich - uradowany odpowiadał protestującym: "tak, było was słuchać".

Wniosek o odwołanie

- Na następnym posiedzeniu Senatu klub PiS złoży do marszałka Senatu i do Prezydium Senatu jak również do Konwentu Seniorów wniosek o odwołanie przewodniczącego komisji regulaminowej i etyki Sławomira Rybickiego - zapowiedział senator PiS Marek Martynowski.

Inny senator PiS Włodzimierz Bernacki mówił, że osoba, która ma w Senacie czuwać nad porządkiem, ładem i postawą etyczną poszczególnych senatorów w trakcie uroczystości na Pomorzu "zachowała się w sposób nie licujący z godnością senatora, z zasadami, które są właściwe dla etyki senatora".

1200-kidawa-pap.jpg
"Wspieranie hejtu to nowe otwarcie PO?" Rzecznik prezydenta o wydarzeniach w Pucku

Bernacki zaznaczając, że PiS ma mniejszość w Senacie, powiedział, że senatorowie PiS chcą "odwołać się do sumień wszystkich senatorów i poprosić o to, aby wpłynęli wprost na osobę pełniącą tak ważną funkcję, a jednocześnie niedorastającą w żadnym względzie do tej funkcji".

Senator KO: zachowaliśmy się jak kulturalni ludzie

Rybicki powiedział, że jego zdaniem wystąpienie i wniosek senatorów PiS jest niepoważny.

- Towarzyszyłem pani marszałek Małgorzacie Kidawie-Błońskiej w Pucku. Napotkaliśmy grupę osób, które - jak się okazało - wcześniej protestowały przeciw prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Odwzajemniliśmy uprzejmości - jak to kulturalni ludzie, była to tylko reakcja na ich przywitanie, pozdrowienie. Zachowaliśmy się jak kulturalni ludzie - powiedział.

Dodał, że gdyby pełnił swoje obowiązki w sposób niewłaściwy, niezgodny z zasadami etyki senatorskiej, albo w jakikolwiek sposób urągał swoim obowiązkom - wtedy zrozumiałe byłoby poddanie go weryfikacji. Zaznaczył, że jego zdaniem nic takiego nie miało miejsca.

pb

Czytaj także

Protesty w Pucku. Poseł KO: z niektórymi tekstami trudno się nie zgodzić

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 18:26
- W Wejherowie i Pucku doszło do mocniejszych słów ze strony protestujących, ale z niektórymi tekstami trudno się nie zgodzić, począwszy od konstytucji do przestrzegania prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński, poseł PO-KO, Inicjatywa Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Łukasz Młyńczyk: czyny kandydatów opozycyjnych działają na korzyść Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 09:38
Gość "Komentarza Poranka" w "Sygnałach Dnia" mówił o sytuacji na polskiej scenie politycznej przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Prof. Młyńczyk wspomniał także o obchodach stulecia zaślubin Polski z morzem z udziałem Prezydenta RP i o zdarzeniach, które miały miejsce w Pucku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Konarski o wydarzeniach w Pucku: dowód niskiej kultury politycznej

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 12:42
- Wszelkie formy tego typu manifestowania swoich poglądów politycznych są mi głęboko obce - nieważne jaki obóz polityczny to lansuje - dlatego że są one dowodem niskiej kultury politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, prof. Wawrzyniec Konarski, komentując zakłócanie przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku. Do sprawy odniósł się także dr Krzysztof Kawęcki, politolog z Wyższej Szkoły Menedżerskiej.
rozwiń zwiń