X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Razem wzywała do bojkotu Cisowianki. Teraz przeprasza po przegranym procesie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 17:00
"Partia Razem przeprasza spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o., producenta wody mineralnej Cisowianka, za to, że naruszyła Jej dobra osobiste" - napisano w oświadczeniu na profilu Razem na Facebooku.
Adrian Zandberg
Adrian ZandbergFoto: PAP/Tomasz Gzell
  • W 2017 r. partia Adriana Zandberga wezwała do bojkotu oferowanych przez spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o. produktów
  • Sugerowała ona, że wspierając organizację pro-life producent popularnej wody narusza prawa kobiet
  • Oświadczenie zostało opublikowane w wyniku przegranego procesu sądowego

Razem przeprosiła spółkę Nałęczów Zdrój sp. z o. o. za naruszenie dóbr osobistych, "bez jakiegokolwiek uzasadnienia" wzywając do bojkotu jej produktów. Jak czytamy w oświadczeniu, partia "bezpodstawnie sugerowała, że spółka Nałęczów Zdrój sp. z o. o. naruszała lub sprzeciwiała się prawom kobiet".

[ZOBACZ TAKŻE] >>> "PiS przestraszyło się prospołecznej konkurencji". Zandberg o odwołaniu Biejat

Partia wyraziła ubolewanie, że "nie dochowała należytej staranności i nie podjęła próby ustalenia, czy Nałęczów Zdrój sp. z o. o. podejmowała jakiekolwiek działania kierując się względami ideologicznymi i tym samym czy istniała podstawa do bojkotu jej produktów".


Jak dodano, oświadczenie zostało opublikowane w wyniku przegranego procesu sądowego.

Rozenek1200.jpg
Andrzej Rozenek: Adrian Zandberg jest kandydatem na premiera przyszłego lewicowego rządu

Właściciel Cisowianki: jesteśmy firmą neutralną światopoglądowo

W czerwcu 2017 r. partia Razem udostępniła na Facebooku wpis, który dotyczył sprawozdania finansowego "Fundacji Pro - prawo do życia" za rok 2014. Autorzy wpisu napisali, że "przeciwnicy praw kobiet otrzymali w wspomnianym roku darowiznę na kwotę 60 tys. złotych od Fundacji Rodziny Witaszków". We wpisie zwrócono uwagę, że prezesem fundacji jest wiceprezes zarządu spółki akcyjnej Nałęczów Zdrój - producenta wody mineralnej Cisowianka. Wpis został tego samego dnia udostępniony przez partię Razem.

"Na stronie Szantaż z dala od szpitala znajdziecie garść informacji na temat finansowania antyaborcyjnych organizacji. Jednym z hojniejszych darczyńców okazał się wiceprezes zarządu spółki Nałęczów Zdrój, producenta Cisowianki. Warto poinformować znajomych oraz pamiętać, gdy następnym razem będziecie kupować wodę!" – napisano na profilu partii.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Wybory prezydenckie 2020. Wiemy, kto pokieruje sztabem Biedronia

Na profilu wody Cisowianka na Facebooku pojawiło się oświadczenie, w którym można przeczytać, że właściciel marki Cisowianka jest firmą "neutralną światopoglądowo nie angażującą się po żadnej ze stron sporów światopoglądowo-politycznych". Dodatkowo "firma nigdy nie ingerowała i nie będzie ingerować w prywatne poglądy zarówno członków Zarządu, jak i swoich pracowników, szanując prawo każdego człowieka do własnych przekonań. Uprzejmie prosimy o uszanowanie tego stanowiska".

kstar / tvp.info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

B. Biskup: partia Razem ma socjalistyczny program. A. Zandberg to bardzo lewicowy polityk

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 12:30
- Adrian Zandberg jest politykiem bardzo lewicowym. Partia Razem jest najbardziej lewicową spośród tych, które weszły do Sejmu. Ma program socjalistyczny. Zachwyty nad przemówieniem Zandberga w Sejmie były zachwytami nad retoryką - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Bartłomiej Biskup.
rozwiń zwiń