X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Bez was nie byłoby wielu ocalonych istnień". Premier podziękował operatorom numeru 112

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 13:52
- Polska byłaby bez Was na pewno mniej bezpieczna. Polacy byliby mniej bezpieczni - powiedział do operatorów numeru 112 premier Mateusz Morawiecki z okazji dnia tego numeru, który w Europie obchodzony jest 11 lutego.
Premier Mateusz Morawiecki oraz szef MSWiA Mariusz Kamiński podczas spotkania z operatorami numeru alarmowego 112 z całej Polski
Premier Mateusz Morawiecki oraz szef MSWiA Mariusz Kamiński podczas spotkania z operatorami numeru alarmowego 112 z całej PolskiFoto: PAP/Rafał Guz
1200_powiadomienie_ratunkowe_EN.jpg
Będą zmiany w systemie powiadamiania ratunkowego. Rząd przyjął projekt MSWiA

Podczas obchodów zorganizowanych z tego powodu szef rządu mówił, że operatorzy wykonują przepiękną i ważną społecznie pracę. - W różnych kontekstach mówi się często, że kto ratuje jedno życie, to tak, jakby ratował cały świat. Dla normalnego człowieka ratowanie ludzkiego życia w codziennych okolicznościach jest rzadkie, wyjątkowe. W waszym przypadku (...) mierzycie się z takimi problemami bardzo często - mówił premier.

- Bez Was, drodzy operatorzy numeru 112, nie byłoby wielu ocalonych istnień - podkreślił. - Jesteśmy Wam - wszyscy Polacy - za to ogromnie wdzięczni. Za waszą cierpliwość, za waszą pracę, za wasze powołanie - dodał.

"Stanowicie kopułę bezpieczeństwa nad Rzeczpospolitą"

Bukowina Tatrzańska 1200 PAP.jpg
Rząd zajmie się projektem noweli ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego

- Polska byłaby bez Was na pewno mniej bezpieczna. Polacy byliby mniej bezpieczni. Wy, w zespoleniu ze służbami specjalnymi, z policją, Państwową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną, ze służbami ratowniczymi i medycznymi stanowicie kopułę bezpieczeństwa nad Rzeczpospolitą, nad jej obywatelami - podsumował.

Wprowadzanie numeru 112 w Europie rozpoczęło się na mocy dyrektywy 2002/22/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 7 marca 2002 r., a od 12 lat jest to numer ratunkowy obowiązujący we wszystkich krajach UE. W razie zagrożenia życia lub zdrowia można się połączyć z operatorem bezpłatnego numeru 112 i uzyskać pomoc.

Dzień Numeru Alarmowego 112 jest w Europie obchodzony 11 lutego. W Polsce jest 17 Centrów Powiadamiania Ratunkowego - w każdym mieście wojewódzkim, a na Mazowszu w Warszawie i Radomiu. Pracuje w nich ponad 1 300 osób, które zarejestrowały w ubiegłym roku ponad 22 mln zgłoszeń.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 10:43
11 lutego to doskonała okazja, aby przypomnieć kiedy należy dzwonić na numer alarmowy 112, jak zgłaszać zdarzenie i co robić w nagłych wypadkach. W audycji "Bezpieczny maluch" Kulfon i Monika wraz z policjantami, również przypominają o najważniejszych zasadach korzystania z numerów alarmowych.
rozwiń zwiń