X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

400 metrów kwadratowych w ogniu. Kolejny pożar hałdy w Studziankach

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 10:53
Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasi pożar hałdy odpadów na wysypisku śmieci w Studziankach. To kolejny pożar w tym miejscu w ostatnich miesiącach – poinformowała straż pożarna.
Pożar wysypiska w Studziankach
Pożar wysypiska w StudziankachFoto: PAP/Artur Reszko

Pali się część hałdy ze zbitymi odpadami. Hałda na 12 m wysokości, 135 m długości i 70 m szerokości. Łączna powierzchnia objęta pożarem wynosi ok. 400 mkw. – poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku Paweł Ostrowski.

Shutterstock Straż Pożarna 1200.jpg
"To prawdopodobnie podpalenie". Kolejny pożar na mazowieckim wysypisku

Zgłoszenie o pożarze strażacy dostali około godziny 4.00.

Nie ma zagrożenia dla innych obiektów

Strażacy informują, że nie ma zagrożenia, że pożar rozprzestrzeni się na inne obiekty czy miejsca. Akcja gaśnicza przebiega w ten sposób, że hałda polewana jest wodą, a także używana jest koparka, aby zabierać z hałdy zbite śmieci i ją rozbijać, co ułatwia skuteczne gaszenie.

Nie wiadomo, ile czasu potrwa gaszenie. W akcji bierze udział 14 zastępów strażaków.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Pożar w Filharmonii Krakowskiej. Trwa szacowanie strat

Do pożarów hałd odpadów w Studziankach dochodziło już wielokrotnie. Na początku czerwca 2019 r. w sortowni zapaliła się hałda odpadów, która miejscami miała około 20 metrów wysokości. Ogień objął wtedy ok. 4 tys. mkw. W kluczowych momentach w akcji uczestniczyło prawie 40 zastępów straży pożarnej z regionu. Dogaszanie pożaru trwało kilkanaście godzin, potem hałdę zasypano żwirem.

Osiem dni pracy

Do największego pożaru w Studziankach doszło w 2012 r. Gaszenie żywiołu trwało osiem dni. Powołani wtedy w śledztwie prokuratury biegli uznali, że przyczyną było umyślne podpalenie. Sprawców nie udało się jednak ustalić i śledztwo umorzono.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiatr łamał drzewa jak zapałki. Kilkadziesiąt interwencji strażaków w Pomorskiem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 16:20
Około 70 razy strażacy interweniowali, usuwając skutki silnego wiatru w województwie pomorskim. Ściągali połamane drzewa z uszkodzonych samochodów, dróg i chodników. Nikt nie odniósł obrażeń. Wichura spowodowała również przerwy w dostawie prądu oraz utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Współpracując, możemy wspierać Polaków". WOT, policja i straż pożarna podpisali umowy

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 13:42
Dzięki porozumieniu łatwiejsze będzie działanie terytorialsów, policji i straży pożarnej podczas klęsk żywiołowych czy poszukiwań zaginionych osób.
rozwiń zwiń