X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polacy na pokładzie ogarniętego koronawirusem japońskiego wycieczkowca

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 14:00
U trzech Polaków, którzy znajdują się na japońskim statku wycieczkowym Diamond Princess, nie stwierdzono koronawirusa. Nie zgłaszają oni obecnie żadnych potrzeb naszym służbom konsularnym, wszyscy są pod opieką japońskich służb - poinformowało biuro rzecznika MSZ.
Diamond Princess
Diamond PrincessFoto: PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

41 nowych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto u pasażerów japońskiego statku wycieczkowego Diamond Princess, który cumuje na redzie portu w Jokohamie. Na pokładzie jest ponad 2600 pasażerów i 1045 członków załogi.

PAP Japonia koronawirus statek 1200.jpg
Koronawirus zbiera żniwo. Kolejni zmarli w Chinach, w Japonii zarażeni pasażerowie statku

"Nie zgłaszają żadnych potrzeb"

- Możemy potwierdzić, że jest trzech Polaków na tym promie - jedna osoba z załogi i dwóch turystów. Obywatele polscy nie są w grupie osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. Na obecnym etapie Polacy nie zgłaszają też żadnych potrzeb naszym służbom konsularnym - poinformowało biuro rzecznika MSZ.

- Wszystkie osoby, u których zdiagnozowano wirusa, zostały przewiezione do wyznaczonych szpitali. Planowane jest powtórne wykonanie badań diagnostycznych u wszystkich pasażerów i członków załogi statku. Wszyscy pasażerowie są cały czas pod specjalistyczną opieką służb japońskich - dodało biuro.

>>> [NASZ WYWIAD] Eksperci OSW: uciszano lekarzy, bo alarmowali o koronawirusie. Rozprzestrzenił się i może zagrozić światowej gospodarce

Wycieczkowiec Diamond Princess należący do korporacji Carnival Japan, japońskiej filii amerykańsko-brytyjskiego operatora wycieczkowców, wypłynął z Jokohamy 20 stycznia z 2666 pasażerami z ponad 50 krajów świata na pokładzie i wrócił z rejsu 3 lutego.

EPA koronawirus 1200.jpg
Koronawirus. Kachniewska: dla grupy nastawionej na azjatyckich turystów, to duża strata

Dostawy żywności i wsparcia technicznego

W poniedziałek wieczorem, po powrocie do portu, dziesięć osób, u których wykryto koronawirusa, przetransportowano z wycieczkowca do szpitali w Jokohamie. W środę z taką samą diagnozą przewieziono do szpitali kolejne dziesięć osób. Reszta osób z wycieczkowca nadal pozostaje na jego pokładzie. Rząd Japonii polecił marynarce wojennej zorganizowanie dostaw żywności na statek oraz wsparcie techniczne i materiałowe załogi.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Koronawirus w Europie. Kolejne przypadki zachorowań

Japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że wyniki badań u 171 innych osób dały wyniki negatywne. Pozostali pasażerowie i członkowie załogi odbędą pod opieką lekarzy dwutygodniową kwarantannę na pokładzie Diamond Princess. Pasażerowie mają zakaz opuszczania swoich kajut.

mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płk Tański: żandarmeria pilnuje wejścia do oddziału z Polakami przybyłymi z Wuhanu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 07:00
Przez 24 godziny na dobę Żandarmeria Wojskowa pilnuje wejścia do oddziału, na którym przebywa grupa Polaków z chińskiego Wuhanu – powiedział komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu płk dr n. med. Wojciech Tański. Dodał, że zatrzymano dwie osoby, które chciały się tam dostać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ponownie pobrano próbki". Nowe informacje ws. Polaków ewakuowanych z Wuhanu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 10:47
- W czwartek rano ponownie pobrano próbki do badania od Polaków ewakuowanych z Wuhanu. Myślę, że w piątek w godzinach popołudniowych będą wyniki - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wulgarna konfrontacja na uczelni. Studenci z Chin oskarżeni o rozsiewanie koronowirusa

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 20:05
Wobec studentów, którzy znieważyli swoich chińskich kolegów zostaną wyciągnięte konsekwencje - zapewnił rektor AWFiS Waldemar Moska. Trzech młodych Polaków zarzuciło studentom z Azji, że rozsiewają koronawirusa. Doszło do wulgarnej wymiany zdań, pojawiły się obraźliwe gesty. 
rozwiń zwiń