X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Teresa Czerwińska kandydatem na stanowisko wiceprezesa EBI

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 17:20
Minister finansów Tadeusz Kościński zgłosił kandydaturę profesor Teresy Czerwińskiej do objęcia stanowiska wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego i członka komitetu zarządzającego instytucją.
Audio
  • Rzecznik prasowy Ministra Finansów Paweł Jurek o kandydaturze Teresy Czerwińskiej na stanowisko wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego (IAR)
Teresa Czerwińska
Teresa CzerwińskaFoto: Ministerstwo Finansów

EBI jest instytucją Unii Europejskiej udzielającą kredytów długoterminowych, której udziałowcami są państwa członkowskie. EBI pozyskuje środki finansowe na rynkach kapitałowych i udziela kredytów na preferencyjnych warunkach na projekty wspierające cele UE. Około 90 proc. pożyczek jest udzielanych na terytorium UE. Bank nie korzysta z pieniędzy z budżetu UE.

morawiecki 123 pap 1200.jpg
Unijny budżet 2021-2027. Premier: "nie" dla ograniczenia funduszu spójności

Objęcie stanowiska jest zależne od wyników głosowań władz banku, czyli rad dyrektorów i gubernatorów - powiedział IAR rzecznik prasowy ministra finansów Paweł Jurek. Kandydatura uzyskała już poparcie Węgier i Chorwacji, które wraz z Polską tworzyć będą od początku marca nową grupę, tak zwaną konstytuantę. Gremium jest powoływane w związku z brexitem oraz reformą zarządzania Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.

- Europejski Bank Inwestycyjny jest największym na świecie bankiem rozwojowym i partnerem o znaczeniu strategicznym dla Polski. Jestem zaszczycona nominacją na stanowisko wiceprezesa EBI. Wybór przedstawiciela Polski będzie oznaczał wzrost pozycji naszego kraju w zarządzie EBI, co będzie świadczyć o docenieniu naszego kraju na arenie międzynarodowej - poinformowała Teresa Czerwińska.

Jednocześnie zaznaczyła, że do czasu zakończenia głosowania wśród państw członkowskich i ewentualnego powołania "całkowicie poświęca się bieżącej pracy w NBP".

Teresa Czerwińska była ministrem finansów od stycznia 2018 do czerwca 2019 roku. Następnie została członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego.

fc

Czytaj także

Prof. Gil: w 2020 r. rząd będzie musiał uporać się z problemami ekonomicznymi

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 14:55
- Od kilkunastu lat stoimy przed tymi samymi wyzwaniami i problemami. PiS w poprzednich wyborach szło z hasłem "dobrej zmiany", dlatego naszym celem nie może być tylko trwanie w bezruchu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil z KUL.
rozwiń zwiń