X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dwie osoby w areszcie za produkcję ecstasy. Zabezpieczno "tabletkarkę"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 07:42
Dwie osoby podejrzane o produkcję znacznych ilości narkotyków w postaci tabletek ecstasy trafiły do aresztu na trzy miesiące - poinformowały Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli "tabletkarkę" - urządzenie, które w godzinę mogło wyprodukować 5 tys. tabletek.
Materiały CBŚP
Materiały CBŚPFoto: CBŚP

Na trop produkcji tabletek ecstasy wpadli policjanci z wrocławskiego zarządu CBŚP. - Dotarli oni do jednego z legnickich mieszkań, gdzie mogło dochodzić do przerabiania substancji psychotropowej MDMA w tabletki ecstasy. W tym lokalu odkryli tzw. tabletkarkę i inne przedmioty mogące służyć do produkcji narkotyków - podała rzeczniczka CBPŚ nadkom. Iwona Jurkiewicz.


shutterstock policja free 1200.jpg
Plantacja konopi ukryta w hali, 1300 krzewów

Oprócz "tabletkarki" policjanci zabezpieczyli inne przedmioty służące do produkcji narkotyków, tabletki ecstasy, jak również znaczne ilości soli MDMA, z której można byłoby uzyskać ponad 5,5 tysiąca porcji handlowych narkotyku.

Zarzuty zagrożone karą do 15 lat więzienia

W toku działań zatrzymano dwie osoby.

- Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił dwóm zatrzymanym osobom zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków w postaci tabletek ecstasy kwalifikowane z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - poinformowała  rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Za ten czyn grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokurator dla dobra postępowania skierował wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci aresztu. - Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowania na okres 3 miesięcy - przekazała prok. Bialik.

Nadkom. Jurkiewicz podała, że śledztwo prowadzą funkcjonariusze z wrocławskiego CBŚP pod nadzorem dolnośląskiego wydziału zamiejscowego PK. "Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie" - zaznaczyła. 

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemyt kokainy wart miliardy złotych. Prokuratura postawiła zarzuty podejrzanym

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 09:20
Sąd Rejonowy Gdańsk Południe przychylił się do wniosku prokuratury i wydał w piątek późnym wieczorem nakaz tymczasowego aresztowania dla zatrzymanych przez CBŚP i KAS podejrzanych o przemyt kokainy. Prokuratura postawiła im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu do Polski 1859 kg kokainy wartej około 2,2 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć województw, 24 miasta. Wielka sieć agencji towarzyskich rozbita przez CBŚP

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 09:19
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali 19 agencji towarzyskich, tzw. mieszkaniówek, działających na terenie pięciu województw. - Podczas akcji zatrzymano siedem osób - powiedział młodszy aspirant Paweł Żukiewicz z CBŚP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 3 mln papierosów ukryte w deskach. Udaremniona próba przemytu z Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 08:00
Próbę przemytu ponad 3 mln papierosów, wartych ok. 2,3 mln zł, udaremnili funkcjonariusze gdańskiego CBŚP i pomorskiej KAS. Kontener z papierosami przypłynął do gdańskiego portu z Rosji. Skarb Państwa mógł stracić na tej próbie przemytu prawie 4 mln zł. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście.
rozwiń zwiń